Smutna porażka Olimpii

Autor: kurier-kolski.pl | 03.10.2013

Mecz o podwyższonym ryzyku odbył się bez udziału publiczności. Powodem było zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie po wydarzeniach jakie miały miejsce w Kole rok temu, właśnie z udziałem kiboli z Kalisza. Na boisku mecz odbywał się w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze. Po rezygnacji Tomka Mikusika z trenera drużyny seniorów, nowy trener Tomasz Kowalski nie miał szczęścia w tym meczu, ponieważ jego podopieczni doznali porażki 0:3 – Olimpia Koło – KKS Kalisz 0:3 (0:0).

 

Pierwsza połowa remisowa 0:0, przy nieznacznej przewadze kolan rokowała, że w drugiej odsłonie szczęście uśmiechnie się do miejscowych. Niestety, podobno szczęście sprzyja lepszym. I tak było w drugiej części. Wyraźnie lepsi byli goście i oni słusznie wygrali ten mecz aplikując Olimpii 3 bramki.

Trener Kowalski by ratować sytuację w drugiej połowie zrobił kilka zmian, ale to nic nie pomogło. Bramki padły w 63. i 70.minucie ze strzałów Konrada Chojnackiego i w 85. po uderzeniu Mateusza Poniatowskiego. Olimpia zajmuje  10. miejsce w tabeli mając 10 punktów. W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra mecz z SKP Słupca na ich terenie.

Rzecznik prasowy Olimpii Koło po meczu powiedział: – Jest to pierwszy mecz prowadzony przez Tomka Kowalskiego, dlatego spokojnie – efekt przyjdzie, każdy potrzebuje trochę czasu. Bardziej martwi mnie sytuacja poza boiskiem, gdzie biedne państwo polskie, nie mające pieniędzy na sport, nagle znajduje spore środki finansowe na tzw. „kibiców” organizując np. akcje policyjne, których koszt oscyluje podejrzewam w granicach ¼ budżetu rocznego całego klubu. To jest przykre, ponieważ  zarząd chodzi, prosi i żebrze o każdy grosz, żeby ten klub w jakiś sposób funkcjonował, a Państwo wyrzuca pieniądze w błoto. A jednym pociągnięciem dłoni można sprawić, że za wszelkiego rodzaju burdy, akcje policyjny zapłacić mogą tzw. „ kibice”, trzeba tylko zmienić kilka przepisów i w szybki sposób znajdujemy pieniądze np. na sport.

Skład Olimpii: Suliński, Krzyżanowski, Urbaniak, Trzmielewski, Szymański, Sikorski, Rutkowski, Jaroszewski, Marańda, Szczesiak, Kotkowski. Zmiany: za – Bartosza Kotkowskiego wszedł w 65.minucie Jarosław Kawka i za Kamila JaroszewskiegoPaweł Powietrzyński, a w 75. za Filipa Szymańskiego wbiegł na boisko Miłosz Powietrzyński.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526