Debata o bezpieczeństwie ze społeczeństwem

Autor: kurier-kolski.pl | 10.10.2013

Wczoraj, 9 października br., odbyła się zorganizowana w Starostwie przez Komendę Powiatową Policji w Kole debata społeczna pod hasłem „Decydujemy wspólnie”. Tematem rozmów pomiędzy przedstawicielami Policji, władz wojewódzkich i samorządowych oraz społeczeństwem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w naszym regionie.

 

Debata społeczna zorganizowana została w budynku Starostwa Kolskiego. W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Starosta Powiatu Kolskiego Wieńczysław Oblizajek, Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdżewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych z terenu całego powiatu kolskiego, a także przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją, i oczywiście mieszkańców oraz młodzieży szkolnej reprezentowanej przez klasy mundurowe z Koła i Kościelca.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski na wstępie przypomniał cel spotkania jakim było podzielenie się przez społeczeństwo własnymi spostrzeżeniami i oczekiwaniami  w zakresie lokalnego bezpieczeństwa. Komendant podkreślił, że każde sugestie ze strony mieszkańców, nawet krytyczne wypowiedzi, mają dla Policji ogromne znaczenie, na bazie którego Policja będzie dążyć do zapewnienia jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa w naszym miejscu zamieszkania.

Po krótkiej prezentacji stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego dokonanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Wiesława Grzegorczyka, zebrani w sali goście mogli zadawać pytania, z czego chętnie skorzystali. Podczas debaty poruszone zostały tematy bezpieczeństwa na drogach, tj. prawidłowego oznakowania dróg, negatywnego zachowania uczestników ruchu drogowego, a także temat zbiornika retencyjnego w Jeziorsku, reakcji służb mundurowych na zgłaszane interwencje, zasad działania telefonu 112 oraz problematykę związaną z alkoholizmem i narkomanią. Komendant zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa będą analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.

Na koniec przybyłe na spotkanie osoby wypełniły ankiety, które będą pomocne podczas realizowania kolejnych debat społecznych, na które jest zapotrzebowanie.
– Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w debacie. Mamy nadzieję, że nasza praca i wysiłek włożony w zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu kolskiego przyniesie dzięki państwa sugestiom wymierne efekty – powiedział Rzecznik Prasowy kolskiej Policji st. sierż. Krzysztof Jóźwiak.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526