Niebezpiecznie na Opałki

Autor: kurier-kolski.pl | 27.10.2013

W ostatnich dniach ulica Opałki w Kole stała się bardzo niebezpieczna dla użytkowników dróg i dla pieszych. Często przez całą długość ulicy, aż do ronda z ulicą Blizna, ciągnie się sznur samochodów ciężarowych i traktorów rolniczych zajmujących jeden cały pas ruchu. Czy to zgodne z Kodeksem Drogowym?

 

Pojazdy stoją w kolejce do kolskiego oddziału firmy „Wipasz”. To jego dostawcy. Rozumiemy, że każdy chce sprzedać swój towar, ale czy musi się to odbywać kosztem bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta? Akurat ten rejon miasta charakteryzuje się dużym ruchem samochodowym i pieszych, przewija się tu codziennie dużo ludzi.

Jazda jednym pasem ruchu na tak ruchliwej jezdni może skończyć się tragicznie, tym bardziej, że ul. Opałki to droga prowadząca do dzielnicy przemysłowej Koła i jeżdżą nią TIR-y do Sanitecu, Sokołowa, Saint Gobain, itd. Byłoby dobrze gdyby „Wipasz” pomyślał na przyszłość o jakimś rozwiązaniu tego problemu, np. takim, żeby oczekujący na wjazd do firmy dostawcy mieli do tego wyznaczony plac w pobliżu zakładu. A takich terenów blisko „Wipaszu” jest wiele.

Tekst: Mariusz Kozajda

Foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Loxley
Loxley
10 lat temu

Korki osobówek też są niebezpieczne. Warto, aby ktoś o tym pomyślał i puszczał np. czerwone o 13, a białe o 14 itd. Artykuł wart Nobla.

olo
olo
10 lat temu

Popieram „t”.Przynajmniej tam mniejszy ruch i ludzi tez mniej kreci sie.

t
t
10 lat temu

Proponuje żeby owa kolejka stała na ul. Przemysłowej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526