Nabór do Kółka Muzealnego MTC

Autor: kurier-kolski.pl | 17.10.2013

W ofercie edukacyjnej Muzeum Technik Ceramicznych w Kole znajduje się Kółko Muzealne, którego działalność zapoczątkowano w 2005 r. Obecnie placówka ogłosiła nabór uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych do Kółka. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Członkowie kółka mają okazję pozyskać wiedzę na temat działalności placówki muzealnej, między innymi gromadzenia i przechowywania muzealiów, tworzenia kolekcji, dokumentowania zabytków i tworzenia ekspozycji – w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznych (w myśl zasady „bawiąc – uczy”): opisu, pomiaru i zakładania kart eksponatów, rekonstrukcji naczyń fajansowych. Dzieci mają okazję oprowadzić swoich kolegów i wychowawców po ekspozycjach muzealnych. Młodzi muzealnicy poznają także historię miasta, regionu, kolskiej fabryki fajansu, w tym techniki zdobienia naczyń, jak relief, szablon czy malowanie ręczne. Ponadto poznają dawne zwyczaje świąteczne, np. wielkanocne czy bożonarodzeniowe. Ciekawą formą edukacji przez zabawę są również gry edukacyjne o tematyce historycznej (np. popularna w Polsce i na świecie Carcassonne”). Grupa zwiedza wystawy w Miejskim Domu Kultury, bierze udział w wycieczkach do innych placówek muzealnych (np. Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie) czy na imprezy historyczne (np. Festyn Archeologiczny w Biskupinie).

Muzeum serdecznie zaprasza do zapisywania się uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszeń można dokonywać do 7 listopada br. mailem: muzeum@kolo.pl, telefonicznie: (63) 27-21-559 lub osobiście w siedzibie placówki, ul. M. Kajki 44. Oczywiście wymagana pisemna zgoda rodziców.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526