I znów porażka Olimpii

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2013

Na zakończenie meczu miałem znów smutną gębę, ponieważ mój ukochany klub jakim jest Olimpia Koło doznał na własnym boisku kolejnej porażki – tym razem z Piłkarskim Klubem Sportowym „Racot” (koło Kościana) 1:3 (1:2). Drużyna PKS „Racot” pochodzi z maleńkiej wioski o tej samej nazwie mającej trochę ponad 1.300 mieszkańców…

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, którzy przewyższali miejscowych pod każdym względem. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę miała nasza drużyna. Trener Tomasz Mikusik zdecydował się na pokerową zagrywkę, desygnując Jarka Kawkę jako wysuniętego napastnika. Niestety, Jarkowi nie wyszło to na dobre, ponieważ był dokładnie pilnowany. Dwa razy doszedł do pozycji strzeleckiej, ale sędzia zagwizdał spalonego.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 37. minuty, kiedy to rzut rożny wykonywali goście. Jeden z naszych obrońców uchylił głowę i Andrzejczak samobójczym trafieniem z głowy dał prowadzenie dla zespołu gości.

Niecałe 5 minut później zaistniała podobna sytuacja. Tym razem rzut rożny z przeciwnego narożnika i znowu jeden z naszych obrońców minął się z piłką, a ta tak niefortunnie odbiła się od nogi Piotrka Krzyżanowskiego, że po raz drugi wpadła do siatki.Po drugim samobójczym golu Racot prowadził 2:0. W 45. minucie w sytuacji „sam na sam” znajduje się Łukasz Sikorski, jednak z najbliższej odległości nie trafia do bramki gości.

Po zmianie stron Olimpia dążyła do zmiany wyniku rzucając się do ataku. W wyniku naporu w 55. minucie gospodarze uzyskują gola ze strzału Kamila Jaroszewskiego, zmniejszając rozmiary porażki o jedną bramkę.  15 minut później w polu karnym brutalnie zostaje potraktowany Piotr Marańda, jednak sędzia nie decyduje się ani na rzut karny, ani na czerwoną kartkę (sytuacja co najmniej dziwna).

Do końca spotkania to Olimpia była stroną przeważającą, jednak kropkę nad „i” w końcówce spotkania postawili goście strzelając  po szybkiej kontrze bramkę na 1:3. Goście szczęśliwi ze zwycięstwa na środku boiska odtańczyli taniec radości i pobiegli podziękować swym kibicom za doping.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku – mówił trener gości – W pierwszej części my mieliśmy przewagę, w drugiej role się odwróciły. Możemy mówić o szczęściu, że straciliśmy tylko jedną bramkę.

Warto zaznaczyć, że PKS „Racot” to klub mający swoją siedzibę w maleńkiej wsi Racot (Gmina Kościan). Racot wg. Wikipedii ma tylko 1.321 mieszkańców. Powiatowe miasto Koło ma ponad 20.000 mieszkańców. Mimo to zawodnicy Olimpii nie dali rady drużynie z Racota… – (dopisek Redakcji).

Skład Olimpii:  Suliński Robert, Rutkowski Piotr (80” Trzmielewski Mateusz), Krzyżanowski Piotr, Andrzejczak Piotr, Powietrzyński Paweł, Rutkowski Michał ( 46”Artur Brzuśkiewicz), Sikorski Łukasz, Nieznalski Mariusz (40” Kamil Jaroszewski), Marańda Piotr, Szczesiak Ariel, Kawka Jarosław (60” Damian Kotkowski).