Ekscytująca „Noc detektywów”

Autor: kurier-kolski.pl | 24.10.2013

Noc z 18 na 19 października w kolskiej Bibliotece (godz.20:00-6:00) dla 23 najlepszych kolskich detektywów była nie lada wyzwaniem i sprawdzianem. Ich detektywistyczne umiejętności podał wielu próbom znany pisarz książek sensacyjnych  dla dzieci i młodzieży oraz kryminałów dla dorosłych  – Dariusz Rekosz.

 
Na początku spotkania każdy z młodych detektywów  przybrał nowy pseudonim. Następnie  obecne na spotkaniu  „osoby prowadzące  śledztwo metodami niejawnymi”  podzielono  na dwie rywalizujące ze sobą grupy, które stworzyły dla siebie wzajemnie niezwykle trudną krzyżówkę. Przeciwnicy układali też w odpowiednio określonym  czasie  zestawy niedokończonych tytułów książkowych w prawidłowym brzmieniu. Drużyny walczyły  o palmę pierwszeństwa układając w jak najkrótszym czasie ze swoich ciał zestaw liter.

Po zabawach grupowych, każdy z detektywów rozwiązywał zagadki indywidualnie. Zadaniami jakie postawiono przed uczestnikami całonocnej zabawy były m.in..:  tworzenie   dialogów do komiksu, wykonanie ilustracji do czytanego głośno fragmentu książki. Detektywi wzięli udział w zgaduli polegającej na odgadywaniu tytułu książki na podstawie wyświetlanych fragmentów ilustracji. Cechą dobrego detektywa jest spostrzegawczość, dlatego też jednym z zadań  było po 2 minutowej obserwacji narysowanie portretu pamięciowego Gapiszona i Zuzi.

Po ciężkiej pracy umysłowej, detektywi zadbali o formę fizyczną, biorąc udział w dyskotece. A przed snem, który nie trwał długo (dzieci złożyły głowy na poduszkach dopiero o 4:00 nad ranem),  wzięli udział w  seansie filmowym.

Między wybranymi punktami programu znalazł się czas na poczęstunek, przerwy „napojowe”, przerwę na „kolację”, a rano – na lekkie śniadanie.
Na zakończenie każdy z detektywów  otrzymał „Certyfikat” uczestnictwa w imprezie.

Źródło: Anna Pietruszka – PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526