Szczęśliwy piątek 13-tego

Autor: kurier-kolski.pl | 16.09.2013

Niektórzy mówią, że 13-ty i jeszcze do tego piątek to dzień pechowy, ale dla kolskiej Olimpii okazał się dniem szczęśliwym, ponieważ pokonała Grom Wolsztyn 1:0.

Pierwsza połowa to gra wyrównana. W 35.minucie strzał Damiana Kotkowskiego trafił w słupek, a minutę później ten sam zawodnik w zamieszaniu podbramkowym zdobył bramkę, która okazała się jedyną tego dnia.

W II połowie goście rzucili się do ataku i mieli dwie stuprocentowe sytuacje do zmiany wyniku. Zepchnęli kolan – którzy próbowali kontratakować – do defensywy, ale bez skutku. O przewadze gości świadczy fakt, że w tej części gry gospodarze nie oddali żadnego strzału w światło bramki. Końcowy gwizdek sędziego kilkadziesiąt osób obecnych na meczu przyjęło z  ulgą. Sędzią głównym był Adam Kupsik, asystentami Adam Szuda i Grzegorz Świerniak.

– Pierwsza połowa to lekka przewaga Olimpii o czym świadczy zdobyta bramka. W II odsłonie goście uzyskali przewagę i byli o krok od zdobycia wyrównania. Olimpia nie zagrała źle, ale zabrakło jej kropki nad „i” w budowanych akcjach – powiedział trener kolan Tomasz Mikusik.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Dawid Wiśniewski, Filip Szymański,  Mateusz Trzmielewski, Kamil Jaroszewski, Piotr Marańda, Ariel Szczesiak, Michał Rutkowski, Łukasz Sikorski (58 Mariusz Nieznalski), Damian Kotkowski (81 Adrian Fret).