„Kiełbaska” w Olsztynie

Autor: kurier-kolski.pl | 25.08.2013

W Olsztynie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich (30 minut na rozegranie partii na jednego zawodnika) i błyskawicznych (5 minut/na partię/na zawodnika). W silnie obsadzonym turnieju wystartowało ponad 800 zawodników z całego kraju, w tym nasi z UKS Kiełbaska.

 

Są to największe zawody tej grupy wiekowej organizowane w Polsce. Zmagania mają charakter otwarty, więc obok utytułowanych medalistów mistrzostw kontynentu i świata biorą w nich udział wszyscy chętni.

Uczniowski Klub Sportowy z Kościelca reprezentowało czworo zawodników. Wiktor Kwiatkowski w kategorii chłopców do lat 18 w szachach szybkich zajął 21. miejsce i w błyskawicznych 18. Weronika Ostrowska uczestniczyła tylko w szachach szybkich i zdobyła również 21. miejsce. W grupach najmłodszych Maciej Szafrański w szybkich wywalczył 39. lokatę, a wbłyskawicznych16. Piotr Szafrański zajął odpowiednio miejsca 64. i 63.
– Tegoroczne mistrzostwa Polski pokazały, że zawodnicy z Kościelca należą do najlepszych w Polsce. Mieliśmy szanse na wyższe lokaty. Jednak ostatnie rundy okazały się dla nas pechowe. Bardzo cieszy mnie postawa moich najmłodszych zawodników, którzy robią olbrzymie postępy – powiedział trener ekipy Dariusz Ostrowski.
(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526