Kolskie święcenie pojazdów mechanicznych

Autor: kurier-kolski.pl | 26.07.2013

25 lipca Kościół w liturgii wspomina św. Jakuba, ale także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Zgodnie z wieloletnią tradycją, po Mszy św. wieczornej w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, wikariusz tej parafii – ks. Szymon Jastrzębski dokonał poświęcenia wszelakich pojazdów mechanicznych.

 

W homilii ks. Szymon zwrócił uwagę, że życie człowieka to ciągła droga. Także droga łączy obu dzisiejszych patronów – św. Jakub kojarzy się z pielgrzymowanie drogą do jego relikwii w Santiago de Compostela, a św. Krzysztof – zgodnie z katolicką – wiarą opiekuje się naszymi drogami. Kaznodzieja apelował do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych. – W dużym stopniu od nas samych zależy czy dojedziemy do celu – mówił ks. Szymon – musimy pamiętać o tym, że czeka zawsze ktoś na nasz powrót.

Na parkingu przykościelnym stawiło się około 80 pojazdów różnych marek. Poświęcając  pojazdy ministranci wręczali każdemu kierowcy „Kartę Kierowcy Chrześcijanina”, w której jest napisana modlitwa do św. Krzysztofa i oświadczenie o byciu katolikiem, które mówi, że w razie wypadku narządy mogą być pobrane w celu ratowania życia innego człowieka.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526