Znów się spotkali po latach

Autor: kurier-kolski.pl | 28.06.2013

W piątek, 28 czerwca br., grupa emerytowanych nauczycieli zawodu Zespołu Szkół Technicznych w Kole, spotkała się na towarzyskim spotkaniu w restauracji Wodnik przy ulicy Bogumiła, którego szefową jest pani Monika Kostrzewa.

 

– Z każdym rokiem ktoś z naszego grona odchodzi do wieczności i jest nas coraz mniej. W ostatnim roku odszedł do Pana Zenon Mielczarek. Niech mu ziemia lekką będzie – mówił inicjator spotkania Jan Skąpski. Na wniosek byłego kierownika Tomasza Szymańskiego chwilą ciszy uczczono pamięć tych, którzy odeszli.

Spotkanie udało się. Stawiło się 15. emerytowanych  nauczycieli. Po spożyciu sytego obiadu, przyszła kolej na piwko i coś mocniejszego. Niestety, nie wszyscy z tej okazji mogli skorzystać, ponieważ przyjechali samochodami. Ja także byłem zmotoryzowany, więc piłem wodę z cytryną i jadłem golonkę, która mi smakowała, a piwko wypiłem już po powrocie do domu.

Na zakończenie pozowano do wspólnej pamiątkowej fotografii. Na zdjęciu stoją w pierwszym rzędzie od lewej: Ryszard Ostrowski, Jan Skąpski, Kazimierz Smolarek, Ryszard WłodarczykMichał Chojnacki, Teresa Nykiel (nasz rodzynek), Eugeniusz Gębka, Jan Strapagiel. Wyżej stoją od lewej: Paweł WalczakTadeusz GrabkowskiWłodzimierz Kwarta, Józef Kiciński (senior),  Wojciech CiszewskiJakub Żurawik, Tomasz Szymański.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526