Walne w Cechu Rzemiosł Różnych w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 12.06.2013

Czteroletnie rządy starszyzny cechowej podsumowano na Walnym Zebraniu Cechu Rzemiosł Różnych w Kole. Już wiadomo, że ponownie Starszym Cechu na najbliższą kadencję pozostanie Sylwester Bugaj. To jego drugie zwycięskie wybory.

 

Cech Rzemiosł Różnych w Kole skupia 103 zakłady rzemieślnicze różnych profesji. Wśród nich jest najstarszy,  bo działający ponad 67 lat, zakład szewski pana Wojciecha Wapińskiego. Są też stolarze, ślusarze, elektrycy, elektronicy i zakłady mechaniki samochodowej z najnowocześniejszym wyposażeniem diagnostycznym. Rzemiosło kolskie to największa szkoła praktycznej nauki zawodu w powiecie. Pod okiem mistrzów szkoli się aż 249 uczniów.

W ciągu ostatnich lat wiele zmieniło się w siedzibie Cechu przy ul. Włocławskiej w Kole: wykonano remont generalny piwnicy, zainstalowano nowy piec c.o. , wyremontowane zostały schody wejściowe i dach , wymieniono wszystkie okna. Najważniejszym przedsięwzięciem był jednak wykup na własność działki przy ul. Włocławskiej, na której stoi budynek Cechu. W planach pozostaje termomodernizacja.

W Walnym Zebraniu Cechu brali udział przedstawiciele instytucji, z którymi Cech Rzemiosł współpracuje na co dzień. Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek zapewnił, że powróci dobra praktyka obecności przedstawiciela Cechu w Powiatowej Radzie Zatrudnienia. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Halina Ślifirska przedstawiła sytuację rynku pracy, omówiła możliwości zatrudniania z wykorzystaniem dotacji na staże dla nowych pracowników, a Naczelnik Urzędu Skarbowego – Henryk Botta przedstawił nowe propozycje rozliczania się z fiskusem drogą elektroniczną.

Na zakończenie spotkania, wyróżniającym się rzemieślnikom i emerytom wręczone zostały medale i odznaczenia. Aktu dekoracji dokonał wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej – Marek Skoraczewski.

Tekst i foto: Marceli Uciński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526