Skromna bohaterka nagrodzona

Autor: kurier-kolski.pl | 17.06.2013

Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie Zbigniew Mielczarek podziękowali za obywatelską postawę Andżelice Krawczyk, która na początku kwietnia zareagowała na popełnione przestępstwo w miejscowości Dąbie. Kobieta natychmiast powiadomiła policję, dzięki czemu funkcjonariusze zatrzymali sprawców rozboju na gorącym uczynku.

 

Komendant kolskiej policji serdecznie podziękował za wzorową postawę i zdecydowaną reakcję oraz pogratulował pani Andżelice Krawczyk wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Podkreślił, że tylko osoby o szlachetnym sercu stać na rzeczy naprawdę wielkie.

Kobieta podczas uroczystego spotkania oznajmiła, że zrobiła to co uznała za stosowne. Musiała zareagować i powiadomić policję ponieważ następnym razem pomocy może potrzebować ona sama lub osoba jej bliska.

Skromność i odwaga oraz postawa Andżeliki Krawczyk bardzo cieszy, ale czy każdy z nas postąpi podobnie, gdy będzie świadkiem krzywdy drugiego człowieka? Pamiętajmy, że osobą pokrzywdzoną może być każdy z nas, również osoba nam najbliższa. Z całą pewnością w społeczeństwie jest więcej takich osób, które w podobnej sytuacji zachowają się tak samo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526