Muzeum nagrodzone

Autor: kurier-kolski.pl | 19.06.2013

W dniu 17 czerwca br. w Muzeum Okręgowym w Lesznie Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył doroczne nagrody w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2012”. Kolskie muzeum zdobyło II nagrodę w kategorii wydawnictw za publikację „Królewskie miasto Koło”.

 

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację Muzeów Wielkopolskich. W jury konkursu zasiadają wybitni naukowcy i muzealnicy, głównie spoza Wielkopolski. Laury można zdobyć w czterech kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa, działalność naukowa i konserwatorska, wydawnictwa.

Jak do tej pory kolskie muzeum, w tymże konkursie zdobywało wyróżnienia i III nagrodę. W tegorocznej edycji otrzymało II nagrodę w kategorii wydawnictw za publikację „Królewskie miasto Koło. Studia w 650. rocznicę lokacji miasta”, pod redakcją naukową Pani Prof. Izabeli Skierskiej.  Współwydawcą książki jest Gmina Miejska Koło.

– Cieszę się, że udało mi się zaprosić do udziału w tym przedsięwzięciu wydawniczym wybitnych naukowców, co z pewnością również zdecydowało o przyznaniu nam nagrody. Przyznana nagroda świadczy, że działalność naszej instytucji jest wysoko oceniana. Jest to wspólny sukces muzeum i władz naszego miasta, które było współwydawcą książki.  Jak na razie nie odnieśliśmy sukcesu w tym konkursie w kategorii: działalność wystawiennicza, ale miejmy nadzieję, że zmieni się to po zaadaptowaniu  poddasza kolskiego Ratusza na nowoczesne multimedialne wystawy kolskiej ceramiki i historii miasta – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.
Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526