II miejsce Młodzika Młodszego

Autor: kurier-kolski.pl | 23.06.2013

Kolscy zawodnicy prowadzeni przez Piotra Krzyżanowskiego zajęli 2 miejsce w lidze okręgowej Młodzika Młodszego.

 

W lidze tej występuje 6 zespołów, a jedna runda to mecz i rewanż. Także chłopcy w całym sezonie spotykali się ze sobą 4 razy rozgrywając 20 spotkań. Walka o fotel lidera trwała do ostatniego meczu jednak Olimpia przegrała z Sompolnem 3:2 i tym samym ZKS Zagórów przeskoczył o 2 pkt. nasz zespół zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Najlepszym strzelcem w drużynie Olimpii Koło I został Bartosz Fret zdobywając 24 gole w 20 spotkaniach. Nasz zespół w 20 meczach zdobył 42 pkt. wygrywając 13 spotkań 3 remisując i 4 przegrywając. Bilans bramkowy to 56 strzelone i 24 stracone gole. Warto podkreślić, że straconych goli w całej lidze nasz zespół miał najmniej ze wszystkich drużyn.

Kolski zespół występował w składzie: Bartosik Szymon, Czarnecki Sebastian, Szurgot Klaudiusz, Górniak Kacper, Śniegowski Klaudiusz, Przybylski Michał, Karbowy Patryk, Wawrzyniak Szymon, Maciejewski Szymon, Kowalski Jakub, Sujewicz Jakub, Jankowski Dominik, Ossowski Olaf, Kazimierski Sebastian, Szafrański Jan, Madaliński Kacper, Bartosz Fret, Olejniczak Kamil.

Tabela końcowa:           PKT
1. ZKS Zagórów            44
2. Olimpia Koło I           42
3. Victoria Września      38
4. GKS Sompolno         26
5. GKS Lisewo              21
6. Olimpia Koło II           3

Wypowiedź Trenera Piotra Krzyżanowskiego:
– Bardzo się cieszę, że chłopcy od Orlików cały czas uczęszczają na treningi praktycznie w tym samym składzie, co procentuje i to widać w czasie gry. Jestem z nich bardzo dumny i zadowolony, bo to naprawdę zgrana ekipa chłopków, którym bardzo zależy na poprawianiu swoich umiejętności. Może czuć lekki niedosyt, że nie udało się utrzymać pierwszego miejsca, jednak nie to jest najważniejsze w tym wieku. Jestem szczęśliwy, że z tygodnia na tydzień widać ich postępy i to co sobie założyliśmy przed sezonem zostało osiągnięte. Frekwencja praktycznie na każdym treningu jest 100-u procentowa. Początek sezonu mieliśmy w kratkę. Chłopcy przyzwyczajali się do gry po 9 osób i do większego boiska, jednak gdy już złapali o co chodzi, na efekty nie trzeba było długo czekać. Ostatnio od 12 spotkań pod rząd nie przegrali meczu, a w tym wieku utrzymać tak wysoki poziom to bardzo trudna sztuka.

W przerwie zimowej pracowaliśmy nad grą obronna i to w tej rundzie było widać. Straciliśmy najmniej bramek ze wszystkich zespołów, a i tych strzelonych było sporo. W zimę chłopcy rozegrali wiele turniejów i sparingów z zespołami liczącymi się w Polsce w swojej kategorii wiekowej m.in.: Widzew Łódź, SMS Łódź, Pelikan Łowicz, Lider Włocławek, Boruta Zgierz, KKS Kalisz, Ostrovia Ostrów czy Pogoń Zduńska Wola. Tacy przeciwnicy pozwolili sprawdzić nam nasze umiejętności i to nad czym musimy pracować. Myślę, że każdy kto przychodzi na mecze chłopaków widzi postępy w grze i przede wszystkim pomysł, bo w tym wieku nie zawsze umiejętności pozwolą wykonać dane działanie tak jakby się chciało, ale pomysł jest bardzo ważny.
Na sam koniec bardzo chciałbym podziękować swoim zawodnikom za wysiłek i wkład jaki włożyli w cały sezon, zarządowi klubu za pomoc i organizację turniejów i meczów, rodzicom za pomoc, wsparcie, liczny udział w zawodach, bo to jest bardzo ważny element w rozwoju psychofizycznym dzieci w tym wieku, a także licznym sponsorom, którzy wspomogli nasz zespół.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526