Hat-trick Piotra Karcza

Autor: kurier-kolski.pl | 17.06.2013

Broniący się przed spadkiem Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski wywiózł z Koła 3 punkty, które dają cień szansy na utrzymanie się w lidze. Gospodarze, czyli Olimpia Koło, ulegli Orłowi 1:3 (0:1).

Hat-trickiem popisał napastnik gości Piotr Karcz, który zdobył bramki w 39., 69. i 83.minucie. Dla Olimpii jedyną honorową bramkę przy stanie 0:3 zdobył w doliczonym czasie gry (92.minuta) Artur Bednarczyk.

Mecz był bardzo przeciętny, z małą ilości strzałów, szczególnie ze strony kolan. Najdogodniejszą sytuację do zdobycie gola miał Kawka,  będąc sam na sam z bramkarzem, ale o ułamek sekundy szybszy był golkiper gości wybijając piłkę na rzut rożny.

Olimpia rozegrała jeden ze słabszych meczy w tej rundzie. Kolanie zajmują obecnie 10.miejsce w tabeli z 39 punktami, a Biały Orzeł 13. lokatę mając 29 punktów.

– W piłce nożnej bywa różnie – raz się wygrywa, innym razem się przegrywa. Nam ten mecz wybitnie nie wyszedł. Mogę jedynie przeprosić kibiców za nasz występ, gdyż poniżej pewnego poziomu nie powinniśmy schodzić – powiedział Jarek Kawka.

Sędziowali: jako główny – Paweł Moszak, liniowi– Eugeniusz Grzesiak i Janusz Zieliński.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Mateusz Trzmielewski (46’ Miłosz Powietrzyński), Dawid Wiśniewski, Filip Szymański, Dawid Jóźwiak, Kamil Jaroszewski, Piotr Marańda, Michał Nowakowski (46’ Paweł Powietrzyński), Jakub Jaroński, Ariel Szczesiak, Jarosław Kawka ( 75’ Artur Bednarczyk).

Następny mecz kończący zmagania w IV lidze południowej roku 2012/2013 ze Ślesinem rozegrany zostanie w piątek o godzinie 18.30.