Rozkręcali tory kolejowe

Autor: kurier-kolski.pl | 12.05.2013

W poniedziałek wieczorem, 6 maja br., w miejscowości Zakrzewo policjanci Posterunku Policji w Babiaku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli metalowe elementy torowiska z remontowanego szlaku kolejowego relacji Babiak – Zaryń. Złodzieje obrali za cel śruby, nakrętki i łapki kolejowe o łącznej wartości ok. 400 zł.

 

Policjanci patrolując okolice zauważyli dwóch mężczyzn znajdujących się na torowisku. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej zauważyli jak chowają oni do torby metalowe śruby. Sprawcy kradzieży w chwili zatrzymania byli bardzo zaskoczeni. Mundurowi znaleźli w bagażniku zaparkowanego przy torach samochodu osobowego Audi A4 metalowe elementy pochodzenia kolejowego. Okazało się, że to pojazd jednego z złodziei, do którego wynosili odkręcone metalowe elementy.

Skradzione mienie policjanci odzyskali w całości, a sprawcami okazali się 21-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej i 23-latek z gminy Babiak. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Skruszeni mężczyźni przyznali się do winy i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia.

Należy jednak pamiętać, że zbieracze złomu, którzy kradną i dewastują kolejowe mienie mogą doprowadzić do katastrofy kolejowej. Każdy przypadek uszkodzenia wymienionych urządzeń stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących pociągami, ale również generuje wysokie koszty ich odtworzenia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Loxley
Loxley
11 lat temu

Tylko 5 lat? No tak przecież spowodowanie zagrożenia w postaci pozbawienia życia lub zdrowia setek osób 5 lat wystarczy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526