Procesja Bożego Ciała w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 30.05.2013

Dziś już po raz szesnasty wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła na Płaszczyźnie w Kole wzięli udział we wspólnej procesji ulicami naszego miasta podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

 

Pochmurne niebo i dość  ciepłe powietrze, spowodowało, że udział w procesji Bożego Ciała ulicami miasta przeszło ponad 2000 osób.
Po zakończeniu Mszy św. w kościele na ul. Blizna, kolscy kapłani razem z wiernymi wyruszyli z Jezusem Chrystusem w monstrancji w orszaku procesyjnym, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej i Chóru Farnego „Lutnia” na ulice miasta, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, modląc się i śpiewając Ewangelię. W procesji uczestniczyły asysty z Fary, Klasztoru, św. Bogumiła na Płaszczyźnie i Matki Boskiej Częstochowskiej z Bliznej.

Monstrancję nieśli kapłani z kolskich kościołów: ks. proboszcz prałat Janusz Ogrodowczyk,  ks. proboszcz Piotr Pawlak z Płaszczyzny, Ojciec Gwardian Oswald Jasielski z Klasztoru oraz ks. proboszcz z kolskiej Fary kanonik Józef Wronkiewicz. Przy każdym z ołtarzy znajdowały się przynajmniej dwie młode brzóski, które po zakończonej ceremonii w kilka minut wierni ogołocili z gałązek.

Na zakończenie przy ostatnim ołtarzu który znajdował się przy ratuszu ks. kanonik wygłosił Słowo Boże gdzie powiedział m.in.: módlmy się do Pana Boga i prośmy aby opiekował się naszą Ojczyzną i naszym miastem. Cieszę się, że na dzisiejszą uroczystość przybyło tak dużo wiernych. Potem udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata. Następnie wierni udali się do kościoła farnego gdzie odbyła się Msza Święta.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526