“Śpiewające dłonie” w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 16.04.2013

W niedzielę 14 kwietnia, w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbył się koncert chóru młodzieżowego “Viribus Unitis” pod batutą Joanny Gogulskiej z Turku. Był on szczególnie skierowany do osób głuchoniemych poprzez tzw. „śpiewające dłonie”, bowiem śpiewane pieśni i piosenki miały w sobie elementy języka migowego.

 
Na koncercie obecni byli członkowie Kolskiego Stowarzyszenia Osób Głuchoniemych. Na ich twarzach można było zobaczyć wielką radość i wzruszenie, ponieważ nigdy nie uczestniczyli w tak bardzo dla nich zrozumiałym koncercie.

Po zakończeniu serdecznie podziękowali wykonawcom oraz prosili, aby ponownie przyjechali do Koła z tak wspaniałym koncertem.
– W imieniu osób głuchoniemych dziękuję serdecznie sponsorowi tego koncertu burmistrzowi Mieczysławowi Drożdżewskiemu, obecnemu na koncercie Mirosławowi Kwiręgowi z UM, ks. proboszczowi Januszowi Ogrodowczykowi, ks. Krzysztofowi oraz panom obsługującym aparaturę nagłaśniającą.Takie koncerty  zawierają w sobie  wielki ładunek  pozytywnych emocji bo jest to szeroko  pojęta integracja  ze środowiskiem osób niesłyszących  i pokazanie ,że muzykę i śpiew można  zanieść tam, gdzie wydawało by  się ona nie dotrze. Do nas dotarła i jesteśmy wdzięczni tym, którzy nam to umożliwili – powiedziała Stefania Skąpska z Kolskiego Stowarzyszenia Osób Głuchoniemych.

Tekst i foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526