Śmiertelny wypadek na ulicy PCK w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 09.04.2013

Wczoraj, w poniedziałek 8 kwietnia br., około godziny 10.00 na ul. PCK w Kole doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 65-letnia mieszkanka Kościelca prawdopodobnie nagle wtargnęła pod wielkiego TIR-a ponosząc śmierć na miejscu. Zdarzyło się to na tym odcinku jezdni, o którym niedawno pisaliśmy, że jest bardzo niebezpieczny i źle oznakowany.

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10.00. Przy ul. PCK – na odcinku, gdzie są przystanki PKS – pod wyjeżdżający z parkingu marketu  NETTO (po wyładunku towaru) samochód ciężarowy TIR wpadła 65-letnia kobieta. Ogromny i ciężki wóz dosłownie zmiażdżył ją. Nie miała najmniejszych szans. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Jak twierdzą świadkowie, wtargnęła ona na jezdnię od strony wiaty przystankowej PKS-u, w miejscu, gdzie nie było przejścia dla pieszych. Samochód w momencie zdarzenia poruszał się z niewielką prędkością, skręcał z parkingu NETTO na drogę w kierunku ul. Toruńskiej. Siedzący wysoko w kabinie kierowca prawdopodobnie nie zauważył całej sytuacji.

65-letnia kobieta była mieszkanką Kościelca. Przyczyny wypadku bada kolska policja pod nadzorem prokuratury.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za sygnały o wypadku oraz za wykonanie i udostępnienie zdjęć z miejsca zdarzenia.

Opr.: M.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kierowca
Kierowca
11 lat temu

Dodam jeszcze 2 podstawowe zasady, którymi powinni się wszyscy kierować podczas kontaktu z ciężarówką:
1) Nigdy nie wjeżdżaj/nie wchodź pod „nadjeżdżający pociąg”
2) Jeżeli jesteś za mną i nie widzisz moich lusterek, to znaczy, że ja nie widzę Ciebie!

Jeżeli wszyscy będą się stosować do tych 2 prostych zasad będzie dużo bezpieczniej!

Kierowca
Kierowca
11 lat temu

flora napisała:
„Niedługo na każdej ulicy w Kole bedzie market a z niego beda wyjzdzac kolejne TIRy stwarzajace coraz wieksze niebezpieczenstwo.”

Wydaje mi się, że pomyliłaś adresy! Zapytaj się „swojego” burmistrza kto wydał zezwolenie na budowę tego sklepu w tym miejscu! Kto po wydaniu zezwolenia na budowę postawił zakazy dla ciężarówek i w jakim celu(chce łapki?), czy myślał, że towar będzie się dowozić rowerem i wózkiem!
Takich krzykaczy jak Ty jest bardzo dużo, zapytaj się siebie: co zrobiłam/em żeby ten sklep tu nie powstał (jeżeli tak strasznie Ci przeszkadza).
My kierowcy wykonujemy tylko swoją pracę, jak każdy inny normalny człowiek. W przeciwieństwie do innych nie zawodowych użytkowników dróg bardzo uważamy na to co robimy i musimy znosić złośliwości innych, którym wydaje się, że są najważniejsi i tylko im się spieszy i na pewno lepiej, szybciej i bezpieczniej pojadą.
Nie zapominajcie, że my kierowcy dużych aut(a przynajmniej większa część) przez rok przejeżdżamy więcej kilometrów niż nie jedna osoba przez swoje całe życie! Także siłą woli mamy dużo więcej praktyki.
To jest nasza praca, nasze życie.

Rad
Rad
11 lat temu

Na wyjeździe z PCK w Toruńską gdzie kierował się kierowca nie ma znaku ograniczenia, nie wiem jak na wjeździe z Bliznej w PCK czy krzyżówce z Tuwima, bo jeśli tam nie ma ograniczenia i wjechał od tamtej strony to i na Toruńską mógł od tej strony jechać.

kolas
kolas
11 lat temu

Echo, to miał prosto jechać? Gdyby skręcił w prawo to przecież też miałby ograniczenie tonażowe. To już nie kierowcy wina, że sklep jest umiejscowiony w takim miejscu gdzie w koło są zakazy, a przecież towar trzeba dowieźć.

Echo
Echo
11 lat temu

Patrząc na zdjęcia z wypadku, wynika, że kierowca TIR-a wyjeżdżając
z parkingu NETTO skręcił w lewo do ul.Torunskiej , a przecież na ul.Torunskiej jest zakaz jazdy samochodów ciężarowych. DLACZEGO
więc skręcał ???

kolanin
kolanin
11 lat temu

Przeciez flora nie pisala że to wina kierowcy tylko coraz wiekszej ilosci w Kole marketów w centrum miasta.Markety powinny byc gdzies na uboczach żeby nie stwarzać zagrozenia własnie takimi sytuacjami że dostawcze tir-y manewrują miedzy samochodami i pieszymi tam gdzie najwiekszy ruch.

c
c
11 lat temu

znajac zycie kobita leciala na na „na leb na szyje ” zeby tylko zdazyc.kierowca takego auta w chwili skrecania ma tak zwane martwe pole i nie widzi pewnych rzeczy.a do sklepu towar musi jakos dowiezc chociaz jest tam zakaz wjazdu tirami to juz nie jego problem… najlepiej to NIECH NIE BEDZIE NICZEGO.JAK TO POWIEDZIAL KRZYSZTOF KONONOWICZ 🙂

Ona
Ona
11 lat temu

Flora zastanów się trochę co Ty piszesz bez przesady przecież to nie kierowcy wina, no nie da się nie zauważyć tak wielkiego pojazdu. Nie raz ktoś mi przed maskę samochodu tam wyskoczył bo ludzie nawet się nie rozglądają tylko lecą bo na autobus! Trochę rozwagi bo pieszy sam stwarza zagrożenie a nie tylko kierowca!

as
as
11 lat temu

Wreszcie pojawił się sensowny opis i zdjęcia obrazujące miejsce zdarzenia. Rzeczywiście to okropna tragedia.

z Koscielca
z Koscielca
11 lat temu

wyrazy wspolczucia dla pogrążonej w żalu rodziny tej pani bo to straszliwa dla nich tragedia

flora
flora
11 lat temu

Niedługo na każdej ulicy w Kole bedzie market a z niego beda wyjzdzac kolejne TIRy stwarzajace coraz wieksze niebezpieczenstwo.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526