Pola Nadziei znów w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.04.2013

W niedzielę, 21 kwietnia br., po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się akcja Pola Nadziei dla Hospicjum w Licheniu Starym.  W tym dniu przed kolskimi kościołami grupa wolontariuszy będzie zbierać datki na dalsze funkcjonowanie licheńskiej placówki. W zamian każdy darczyńca otrzyma żółtego żonkila – symbol nadziei.  Koordynatorem akcji na naszym terenie jest kolanin Mariusz Bogumił Świderski – opiekun medyczny Hospicjum w Licheniu oraz Krajowy Lider Polskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych.

 

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicja w całej Polsce – pisze w swoim apelu Mariusz Świderski – Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie.

Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2009  roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Źródło: Pola Nadziei

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526