Wielkopolskie mistrzostwa w szachach

Autor: kurier-kolski.pl | 11.03.2013

W Poznaniu, w Zespole Szkół Łączności, odbyły się drużynowe Szachowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych. Powiat kolski reprezentowali kościelccy szachiści.

W turnieju mogły startować dwie najlepsze drużyny z każdego powiatu.  Powiat kolski reprezentowała drużyna z Gimnazjum w Kościelcu w składzie: Szymon Langiewicz, Łukasz Olkowski, Łukasz Krych i Klaudia Krych, która zdobyła 20. miejsce na 52 startujące drużyny.

Zwycięzcami zostali zawodnicy z 2. Publicznego Gimnazjum Ostrowa Wielkopolskiego, 2. Gimn. Szczytniki Duchowne, 3. Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie.

Zawodnik z Kościelca, Łukasz Olkowski,  wygrał wszystkie partie i został najlepszym zawodnikiem turnieju na drugiej szachownicy.