IV liga na start!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.03.2013

23 marca do gry rusza IV liga, w której udział bierze nasza Olimpia Koło. Z jej trenerem Tomaszem Mikusikiem na temat zbliżających się rozgrywek piłkarskich rozmawiał Michał Chojnacki.

 

Warto przypomnieć, że Tomasz Mikusik to czołowy zawodnik kolskiego klubu. W razie niekorzystnego wyniku wchodzi na boisko i pomaga kolegom.  Jako doświadczony praktyk zajmuje się szkoleniem swych piłkarzy, jak widać z dobrym skutkiem.

 

–W poprzedniej  rundzie uplasowaliście się w  środku tabeli, tak jak przewidywał rzecznik prasowy Jarek Kawka. Czy myślisz, że jego przewidywania się sprawdzą?  A może ambicje sięgają wyżej?

–Mamy postawiony cel przez Zarząd Klubu uplasować się w środku tabeli, jednak zarówno zawodników jak i moim celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Chcieli byśmy zbudować w Kole drużynę, która będzie zajmowała miejsca w pierwszej piątce, ale nie tylko jednorazowo w danym sezonie, monolit który pozwoli utrzymać taki poziom kilka lat.

– Pierwszy mecz rozgrywacie u siebie z Białym Orłem Koźmin. Czy masz już ustalony skład i taktykę na ten mecz?

–Jeżeli chodzi o taktykę, to mamy pewien pomysł, który będziemy realizowali przez całą rundę, a jeżeli chodzi o skład, to musimy poczekać do pierwszego meczu.

– Proszę powiedz, kto przybył do drużyny i skąd oraz kto ją opuścił?

–Ubył Łukasz Sikorski  (wyjechał do pracy), Filip Zborowski  ( choroba), Patryk Grabowiecki (kontuzja), Bartosz Kotkowski (nie wznowił treningów). Zawodnikami którzy przybyli są: Łukasz Ekiert (Kasztelania Brudzew), Bartosz Przybyłowski (Ciemięczno), Paweł i Miłosz Powietrzyńscy z Nałęcza Babiak, Dawid Wiśniewski (GKS Osiek Wielki), Przemysław Naworski (Zjednoczeni Rychwał), Jakub Jaroński  (Widzew Łódź), Piotr Gronostaj (Znicz Władysławów).

– Jaka atmosfera panowała podczas treningów przygotowujących się do rozgrywek?

–Uważam, że przygotowania przebiegały w miłej atmosferze, jednak zawodnicy nie zapominali po co trenowali i podchodzili do każdego treningu i meczu sparingowego bardzo profesjonalnie.

– Rozegraliście kilka meczy kontrolnych. Czy jesteś z nich zadowolony?

– Jestem zadowolony z postawy chłopaków, bo widać w nich potencjał choć nie zawsze  go w pełni wykorzystują. Wiadomo, by osiągać dobre wyniki musimy ciężko pracować, bo nigdy nie jest tak dobrze by nie można było czegoś poprawić.

– Z dwóch piłkarzy Ronaldo i Messiego, którego wyżej cenisz?

–Są to różne typy zawodników i każdy z nich jest bardzo dobrym piłkarzem. Dlatego tych dwóch zawodników cenię jednakowo.

– Który piłkarz zagraniczny jest dla Ciebie wzorem?

–Zawsze lubiłem zawodnika Milanu Paolo Maldini i niech tak zostanie.

– Dziękuję za rozmowę i życzę awansu do upragnionej III ligi.

–  Dziękuję bardzo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
R.P.
R.P.
11 lat temu

hehe panie Michale III liga? Super marzenie… tyle, że Olimpii a w szczególności – miasta na to nie stać. Awans do III ligi wygeneruje spore koszty dla klubu, fajnie byłoby gdyby się udało, ale planowanie środka tabeli lub max pierwszej piątki o czymś mówi. Pozdrawiam, a klubowi też życzę awansu do III ligi 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526