Dwa razy w rowie

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2013

Jak bardzo ruchliwe i niebezpieczne są trasy w Kole i okolicach miasta, nasi Strażacy przekonują się nazbyt często. Przyczyny są różne. Gdy do tego jeszcze dochodzi zła pogoda lub brawura, kończy się to naprawdę źle. Wczoraj nieśli pomoc w kolejnych dwóch wypadkach.

W Grzegorzewie doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały 2 osoby. Z nieznanych przyczyn pojazd zjechał na pobocze i do rowu, w wyniku czego dachował. Przybyła na miejsce wypadku Straż Pożarna zabezpieczyła i oświetliła teren oraz udzieliła pomocy poszkodowanym. W tym samym czasie druhowie z OSP Grzegorzew brali udział w gaszeniu pożaru 2 km od miejsca zdarzenia. Akcja ratownicza związana z wypadkiem samochodu trwała blisko 3 godziny. Szacowane straty wyniosły 15 tys. zł.

W miejscowości Luboniek (Gm. Kłodawa) doszło wczoraj do kolejnego wypadku drogowego samochodu osobowego. Mercedesem podróżowały 4 osoby: 2 dorosłe oraz 2 dzieci. Pojazd zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W momencie przybycia ratowników znajdował się w przydrożnym rowie. Pogotowie ratunkowe przybyło na miejsce razem z zastępami OSP Kłodawa.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zakręceniu zaworu gazu przy zbiorniku z gazem. Udzielono pomocy pogotowiu ratunkowemu w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia. Straty oszacowano na 7 tys. zł.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Kole


Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

popieram ,sluszna uwaga tylko karac kierowcow a dziur coraz wiecej …

zax
zax
11 lat temu

Niestety na naszych polskich drogach bardzo często dochodzi do wypadków, lecz nie wolno za to winić tylko kierowców. Brak autostrad czy dróg ekspresowych nie poprawia bezpieczeństwa, do tego dochodzi fatalny stan naszych dróg: dziury, wyboje, itp., a wpadając z dziurę czy wybój nie trudno o stracenie panowania nad samochodem. Nasz rząd natomiast zamiast budować autostrady i drogi ekspresowe oraz poprawiać jakość dróg już istniejących stawia wszędzie fotoradary, żeby zarobić na kierowcach, by móc dawać sobie kolejne podwyżki i premie, mając nasze bezpieczeństwo głęboko w dup*e.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526