Świetny występ Młodzików Młodszych Olimpii

Autor: kurier-kolski.pl | 06.02.2013

3 lutego br., w hali sportowej kolskiego MOSiR odbył się turniej halowy młodzików młodszych Olimpia Cup o puchar Burmistrza Miasta Koła. Nasi chłopcy z Olimpii Koło zajęli 2. i 8. miejsce.

 

Trener kolan Piotr Krzyżanowski podzielił nasz zespół na dwie drużyny: Olimpię I i II. Chłopcy spisali się dobrze. Spośród 10. zespołów pierwszy skład zajął w ogólnej klasyfikacji 2. miejsce. Wynik tym bardziej cieszy, że na turniej stawiły się takie zespoły jak : Widzew Łódź, KKS Kalisz, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp, Astra Krotoszyn, ZKS Zagórów, Victoria Września, Pogoń Zduńska Wola i Górnik Kłodawa.

Warto podkreślić, że kibice tego dnia nie zawiedli i licznie stawili się na hali, aby oglądać rozgrywki. Cały turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Po jego zakończeniu zawodnicy i trenerzy otrzymali puchary i upominki, które wręczali zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz miasta Koła Mieczysław Drożdżewski, wiceprezes klubu  Jarosław Wojciechowski i członek OZPN w Koninie Jarek Kawka oraz Dariusz Brzostowski (były bramkarz m.in. „Groclinu”). Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jakub Szlaski  z Widzewa Łódź, natomiast najlepszym strzelcem zdaniem jurorów został Tobiarz Wujek z ZKZ Zagórów, a najlepszym bramkarzem Szymon Bartosik z Olimpii II.

Wyniki Olimpii Koło I w grupie:

Olimpia Koło I uległa Pogoni ze  Zduńskiej Woli 1:2, wygrała z Ostrovią 1909 2:0, z Victorią Września 4:1 i KKS Kalisz 2:1.

Wyniki Olimpii Koło II w grupie:

Olimpia Koło II uległa ZKS Zagórów 1:5, Widzewowi Łódź 0:4, Astrą Krotoszyn 13 i zremisowała z Górnikiem Kłodawa 0:0.

Olimpia Koło I wyszła z grupy z pierwszego miejsca z 9 pkt, natomiast Olimpia Koło II zajęła 4. miejsce w grupie. W półfinale nasi zawodnicy, po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu, pokonali w rzutach karnych Astrę Krotoszyn 1:1 (k.4:3). W finale nasz zespół zagrał z faworytem turnieju Widzewem Łódź i niestety musiał uznać wyższość rywala przegrywając 0:4. Natomiast drugi zespół przegrał w meczu o 7. miejsce z Pogonią Zduńska Wola 0:3.

Tabela Końcowa:

1. Widzew Łódź ,                                   6. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp

2. Olimpia Koło I                                     7. Pogoń Zduńska Wola

3.KKS Kalisz                                            8. Olimpia Koło II

4.Astra Krotoszyn                                      9. Victoria Września

5. ZKS Zagórów                                       10. Górnik Kłodawa

 

Skład Olimpii Koło I: Bartosik Szymon, Szurgot Klaudiusz, Górniak Kacper, Kowalski Jakub, Wawrzyniak Szymon, Ossowski Olaf, Kazimierski Sebastian, Fret Bartosz, Karbowy Patryk.

Skład Olimpii Koło II: Czarnecki Sebastian, Śniegowski Klaudiusz, Przybylski Michał, Maciejewski Szymon, Jankowski Dominik, Madaliński Kacper, Olejniczak Kamil, Szafrański Jan, Sujewicz Jakub.

–Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, zarówno z pierwszego zespołu jak i z drugiego. Uważam, że to bardzo duży sukces dla naszej drużyny zdobycie 2. miejsca w tak dobrze obsadzonym turnieju. Moi zawodnicy pokazali, że potrafią rywalizować z bardzo silnymi i uznanymi zespołami. Myślę, że dzięki takim turniejom możemy sprawdzić tak naprawdę jakie postępy poczyniliśmy i na co nas stać. Na wyróżnienie w obu zespołach zasługują bramkarze Szymon i Sebastian – spisywali się bardzo dobrze. Szymek został przez trenerów wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Z pojedynczych osób wyróżnię Bartosza Freta, który do końca walczył o króla strzelców (zdobywając 6 bramek) i Jana Szafrańskiego, który był ,,motorem napędowym’’ drugiego zespołu. Cieszę się również, że tak wielu kibiców przyszło nas wspierać. To na pewno dodało dużo sił chłopcom. Na koniec chciałbym w szczególności podziękować rodzicom i Jarosławowi Kawce, a także sponsorom i osobom bez których ten turniej by się nie odbył – powiedział trener Piotr Krzyżanowski.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526