Pożar kotłowni w Powierciu

Autor: kurier-kolski.pl | 23.02.2013

W Powierciu (Gm. Koło) doszło do pożaru kotłowni w domu jednorodzinnym. Sytuacja wyglądała poważnie, ponieważ z piwnicy budynku, gdzie zlokalizowana była kotłownia, wydobywały się kłęby czarnego dymu. Wezwana na miejsce Straż Pożarna musiała użyć kamery termowizyjnej aby zlokalizować ogień i ugasić go.

 

Natychmiast po przybyciu strażacy odłączyli prąd i rozpoczęli akcję ratunkową. Do pomieszczenia kotłowni można było wejść od podwórka lub z wnętrza domu, jednak utrudniały to gęste kłęby dymu. Dowódca zastępu Państwowej Straży Pożarnej zdecydował, że należy użyć sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz kamery termowizyjnej, by zlokalizować ogień. Dopiero gdy to zrobiono, udało się ugasić palące się w kotłowni różnego rodzaju materiały palne.

Następnie, aby dogasić zgliszcza, użyto agregatu oddymiającego, który usuwa dym. Dogaszono niespalone pozostałości i usunięto je z budynku, a następnie strażacy przewietrzyli dom. Na szczęście obyło się bez ofiar. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Źródło: KPPSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526