Jak karnawał to karnawał!

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2013

„Jak karnawał to karnawał, niechaj będzie śpiewu nawał” – mówi jedno z porzekadeł. Końcowe dni karnawału wykorzystali pensjonariusze Domu Opieki Społecznej z ulicy Poniatowskiego w Kole i zaprosili na dzień 31 stycznia śpiewaków z Parafialnego Chóru Kościelnego „LUTNIA” z kolskiej fary.

 

Chórzyści zaproszenie potraktowali jak najbardziej poważnie i stawili się niemal w pełnym składzie. Zebranym w domowej stołówce pensjonariuszom zaprezentowano kilkanaście pieśni  bożonarodzeniowych. W czasie krótkich przerw dyrygent chóru Jan Kordylewski opowiadał zebranym, m.in. o historii powstania chóru, jego kontaktach, rozwoju, planach na przyszłość. Pochwalił się, że dwukrotnie ”Lutnia” wystąpiła przed obliczem Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Po każdej pieśni mieszkańcy nagradzali śpiewaków gorącymi brawami. Na zakończenie zaproszeni  goście zasiedli do stołu gdzie wypili „małą czarną”  i skosztowali pączka usmażonego w miejscowej stołówce.

– Cieszymy się, że mogliśmy umilić czas tym starszym ludziom. Odwiedzimy ich ponownie kiedy nas zaproszą. Na razie dziękujemy za to, że mogliśmy zrobić im przyjemność . Spotkanie doszło do skutku dzięki dużej pomocy radnej miejskiej Agnieszki Chojnackiej  – powiedziała prezes  „Lutni” Irena Olasińska

Stojąca obok pani Kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego Jolanta Miłoś dodała:     – Mamy dobre kontakty ze środowiskiem lokalnym. Imprezy o różnym charakterze obywają się u nas średnio 2 razy w miesiącu. Już dziś pensjonariusze dopytują się kiedy będzie następna rozrywka.  Na pewno na początku lutego wystąpi u nas ludowy zespół śpiewaczy „Kiełczewianki”, a przed Wielkanocą znów zaprosimy farną „Lutnię” aby zaprezentowała nam pieśni Wielkanocne.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526