„Fotografia dzikiej przyrody” w Muzeum

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2013

Od 19 lutego w kolskim Muzeum możemy podziwiać nową wystawę czasową „Fotografia dzikiej przyrody”. Wystawę tworzy 70 zdjęć wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year” w latach 2002-2012, organizowanego corocznie, od 1965 r. przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie, które to podmioty są właścicielami ekspozycji. Obecnie jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs jeśli chodzi o fotografię dzikiej przyrody.

 

Podczas wernisażu, po przywitaniu licznie przybyłych gości, głos zabrał dyrektor kolskiego Muzeum, który poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłej, długoletniej pracownicy kolskiego muzeum Pani Heleny Kubiak.

Ś.p. Pani Helena Kubiak z Koła – współtworzyła przez wiele lat działalność kulturalną i wystawienniczą Muzeum Technik Ceramicznych

Następnie głos zabrał Pan Jerzy Zegarliński, który posiada prawa do dysponowania wystawą na terenie naszego kraju, opowiadając o historii konkursu, jego uczestnikach, a także o technice fotografowania przyrody. Potem, przybyli goście mogli już tylko podziwiać wyśmienite fotografie.

Wystawa czynna będzie do 28 marca.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526