Zderzenie z pociągiem w Lubotyniu (Gm. Babiak)

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2013

Wczoraj, w Lubotyniu (gm. Babiak), doszło do groźnie wyglądającego wypadku na torach. Dostawczy Fiat Ducato zderzył się z pociągiem relacji Katowice-Bydgoszcz. Jak ustalono, prawdopodobną przyczyną wypadku było nie zachowanie należytej ostrożności przez kobietę kierującą samochodem.

 

Do akcji ratowniczej przystąpiły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Babiaka.
W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba – kierująca samochodem dostawczym kobieta, która samodzielnie opuściła Fiata Ducato przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Części samochodu oraz przewożony ładunek w postaci paczek kurierskich wraz z dokumentami rozrzucone były w śniegu na dużej odległości od miejsca zdarzenia – przy nasypie oraz torach kolejowych. Ponadto cześć dokumentów widoczna były w pobliżu pociągu znajdującego się już około 500 m od miejsca zderzenia. Strażacy pomogli zebrać rozrzucone dookoła mienie.

Przybyli na miejsce wypadku ratownicy OSP udzielili poszkodowanej kobiecie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, która polegała na założeniu kołnierza, opatrzeniu złamania prawej ręki, podaniu tlenu, unieruchomieniu na noszach typu deska oraz wsparciu psychicznemu. Następnie osobę poszkodowaną przekazano Zespołowi Pogotowia Ratunkowego w Kole. Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu wywiadu z osobami podróżującymi pociągiem osobowym oraz kierownikiem i maszynistą składu. Nie stwierdzono obrażeń u żadnego z pasażerów i załogi pociągu.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole


OGŁOSZENIE SPOŁECZNE, BEZPŁATNE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
sekretarka
11 lat temu

Ciekawy punkt widzenia 🙂 Pozdrawiam

sprawdz
sprawdz
11 lat temu

Fajnie, że o tym napisałeś, pozdrawiam.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526