Zatrzymali szajkę złodziei samochodów

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2013

Działania policjantów Wydziału Kryminalnego kolskiej Komendy doprowadziły do wykrycia sprawców 18-tu kradzieży samochodów. Funkcjonariusze ujawnili na terenie Łodzi także dwie dziuple samochodowe, w których zabezpieczono ponad 150 części pochodzących ze skradzionych pojazdów.

 

Na początku października policjanci powiatu kolskiego zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca Łodzi, który na terenie Koła ukradł samochód osobowy marki Toyota Corolla. Za sprawcą prowadzony był pościg, który zakończył się w Kłodawie. Mężczyznę zatrzymano  w rzece Rgilewce.

Czynności podjęte przez kolskich policjantów wykazały, że zatrzymany na terenie Polski dokonał co najmniej kilku innych kradzieży samochodów i na pewno nie działał sam. W ciągu niespełna miesiąca kolscy policjanci ustalili, że wspólnikiem zatrzymanego jest mieszkaniec Łodzi, który prowadzi dwie dziuple samochodowe.

Już pod koniec października kryminalni dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny i dokonali przeszukania typowanych dziupli. Na miejscu ujawnili oni ponad 150 części samochodowych. Już na miejscu biegli z zakresu mechanoskopii ustalili, że zabezpieczone podczas przeszukania elementy pochodzą z pojazdów kradzionych.

Dalsze czynności funkcjonariuszy kolskiej komendy wykazały, że zatrzymani dokonali wspólnie 18 – tu kradzieży samochodów. Do przestępstw doszło m.in. na terenie Częstochowy, Kielc, Bielska Białej, Tychów, Turku i Koła.

Dzięki działaniom kolskich funkcjonariuszy, jeszcze w tym miesiącu do sądu trafiły  akty oskarżenia przeciwko obydwu mężczyznom. Za dokonanie 18-tu kradzieży samochodów i prowadzenie dziupli samochodowych grozi im aż do 10 lat więzienia.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526