Rok istnienia Ruchu Palikota w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 28.01.2013

Z okazji rocznicy pierwszego roku działalności Klubu Ruchu Palikota w Kole, członkowie i sympatycy tej partii spotkali się w sali Cechu Rzemiosł. W zebraniu wziął udział poseł Ruchu Palikota – Jacek Kwiatkowski z Konina.

 

Zebranie otworzył Przewodniczący Klubu Ruchu Palikota w Kole – Zdzisław Polichnowski, a następnie pokrótce omówił roczną działalność kolskiej organizacji. Jak podkreślił, pierwsze spotkanie sympatyków RP w Kole, na którym zawiązano struktury partyjne, odbyło się 19 stycznia 2012 roku. Od tego czasu członkowie Klubu odbywają regularne spotkania i starają się coraz bardziej uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym miasta Koła i powiatu kolskiego, m.in. biorą udział w sesjach Rady Miejskiej, w wiecach i uroczystościach patriotycznych.

Poseł Jacek Kwiatkowski przedstawił zebranym planowane działania w okręgu wyborczym – zamiar zorganizowania spotkania znanych osób Ruchu Palikota, takich jak np. Piotr Ikonowicz, Marek Siwiec czy Janusz Palikot, z mieszkańcami  naszego okręgu wyborczego. Zebrani uzgodnili też, że poseł skieruje zapytanie do Burmistrza Miasta Koła w sprawie wysokości kosztów utrzymania oraz organizacji pracy Straży Miejskiej w Kole. Jak podkreślono, pytanie jest związane z rosnącym niezadowoleniem mieszkańców miasta z działalności tej formacji.

Opr.: Mariusz Kozajda


OGŁOSZENIE SPOŁECZNE, BEZPŁATNE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Marek
Marek
11 lat temu

Siema Vacek naprawde swięte słowa – wszędzie każdy tylko narzeka na nich, powinni w końcu radni zadecydować o likwidacji Straży Miejskiej, ale oni nie mają na to czasu bo wolą sobie podnosić diety jak to zrobili w zeszłym roku i przez to nie stać było miasta aby zrobić sylwestra

Dziwny populizm
Dziwny populizm
11 lat temu

„Zebrani uzgodnili też, że poseł skieruje zapytanie do Burmistrza Miasta Koła w sprawie wysokości kosztów utrzymania oraz organizacji pracy Straży Miejskiej w Kole. Jak podkreślono, pytanie jest związane z rosnącym niezadowoleniem mieszkańców miasta z działalności tej formacji.”
1. Po co kierować zapytanie do Burmistrza, czy nie lepiej spojrzeć do Budżetu miasta Koła, który jest publiczne i spojrzeć na wydatki – dział straż miejska – raptem zajmie to 5 min.
2. A w jakiej miejscowości, w której funkcjonuje Straż Miejska, mieszkańcy są zadowoleni z jej pracy? Bo ja jeszcze się spotkałem z taką sytuacją by w innych miastach mieszkańcy z wielką radością (uśmiechem na twarzy) cieszyli się na widok strażnika miejskiego czy policjanta lub radiowozu.

Każdy wie kto
Każdy wie kto
11 lat temu

CYTAT: Zebrani uzgodnili też, że poseł skieruje zapytanie do Burmistrza Miasta Koła w sprawie wysokości kosztów utrzymania oraz organizacji pracy Straży Miejskiej w Kole. Jak podkreślono, pytanie jest związane z rosnącym niezadowoleniem mieszkańców miasta z działalności tej formacji.

Brawo Panie Jacku:):):) Ciekawe jestem co zostanie odpisane na Pana zapytanie i zapewne wiem już nawet kto odpisze na Pana pismo i kto podbije pieczątką. Jeśli będzie odpisane zgodnie z prawdą to powinno być tak: Straż Miejska ma bardzo niskie wynagrodzenie ” nie jeden kowalski musi pracować pół roku na jedną wypłatę Strażnika Miejskiego”. Straż Miejska przynosi duże zyski dla budżetu miasta, zwłaszcza gdy niesłusznie wystawią mandat zwykłemu kowalskiemu który nie zna się na przepisach i go przyjmuje. Straż Miejska często jezdzi sobie samochodem po Zawadkach, Powierciu ale gdy otrzymują zgłoszenie twierdzą ze to nie jest ich teren. Straż Miejska najbardziej pomaga mieszkańcom podchodząc do każdego samochodu i patrząc za szybę czy wykupił kowalski bilecik parkingowy. Straż Miejska ponadto daje przykład swoją super znajomością przepisów ruchu drogowego co zostało podważone niejednokrotnie. Mozna by sie rozpisać o ich działaniach ale powstała by druga biblia.

vacek
vacek
11 lat temu

Straż Miejska jest jak ORMO z tą różnicą że bierze za to wypłatę a tamci działali społecznie.Moim zdaniem to Straż jest nie potrzebna w Kole nie spełniają tych warunków do których zostali powołani.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526