VIII Konkurs Wiedzy Historycznej

Autor: kurier-kolski.pl | 18.12.2012

Ósma już edycja Konkursu Wiedzy Historycznej o Mieście Kole odbyła się w dniu 17 grudnia br. w Zespole Szkół Nr 1. Z uwagi na tegoroczne obchody 650.lecia lokacji Koła, dziesięć z trzydziestu pytań poświęcono historii naszego miasta w okresie średniowiecza.

 

Pytania dotyczyły dziejów miasta od czasów najdawniejszych, aż po współczesność. Uczestnicy musieli np. odgadnąć, w którym kościele znajduje się pokazane na zdjęciu epitafium, czy znać pierwszego powojennego burmistrza.

W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło. Reprezentowany był również Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole. Konkurs organizowany jest przez kolskie Muzeum Technik Ceramicznych oraz Urząd Miejski w Kole. Uczniów klasyfikowano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

Bartłomiej Gębka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kole
Dawid Łuczak, Szkoła Podstawowa Nr 4
Jakub Sychowiec, Szkoła Podstawowa Nr 5

Natomiast zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali:

Jakub Nykiel, Gimnazjum Nr 2
Marta Jachnik, Gimnazjum Nr 3
Dominik Tarnas, Gimnazjum Nr 2

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 4, a w kategorii gimnazjów – Gimnazjum Nr 2. Zwycięskie szkoły otrzymały Puchar Burmistrza Miasta Koła i książki do szkolnej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książkę – „Katalog Zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole”.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom i ich opiekunom za udział, zaś gospodarzowi tegorocznej edycji – Lechowi Brzezińskiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1, za gościnne przyjęcie.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526