Może to uchroni od oszustów?

Autor: kurier-kolski.pl | 07.12.2012

Ruszyła wspólna akcja kolskich policjantów i listonoszy. Głównym celem działań jest bezpieczeństwo osób starszych.  Od dziś listonosze będą doręczać osobom starszym ulotki informacyjne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Na ulotkach zamieszczone są m.in. informacje co to jest oszustwo na „wnuczka” i jak się przed nim ustrzec.

 

Osoby starsze i samotnie zamieszkujące to jedna z najbardziej narażonych na przestępstwa grup społecznych. Padają oni często ofiarami oszustw na tzw. „wnuczka” „domokrążcę” itp. Także na terenie powiatu kolskiego odnotowaliśmy przypadki takich oszustw. Z uwagi na fakt, iż do osób starszych rzadko docierają policyjne apele przekazywane w środkach masowego przekazu, takich jak telewizja czy internet, policjanci kolskiej komendy we współpracy ze Starostwem Powiatowym przygotowali specjalne ulotki informacyjne.

Naszym celem jest bezpośrednio dotrzeć do jak największej grupy osób starszych.  W tym celu podjęliśmy współpracę z Urzędem Pocztowym Koło 1. Listonosz to wciąż osoba ciesząca się dużym zaufaniem społecznym, dlatego mamy nadzieję, że ulotki przekazywane przez listonoszy przyniosą zamierzony cel i policyjne porady dotrą do jak największej grupy osób, a tym samym ofiar oszustw wśród osób starszych będzie coraz mniej.

W ostatni wtorek, w Urzędzie Pocztowym Koło 1, o godz. 8:00 odbyło się spotkanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kole i listonoszy. Komendant Powiatowy Policji w Kole  mł. insp. Wiesław Grzegorczyk w obecności Naczelnika UP Koło 1 Waldemara Kaczmarka oraz swojego Zastępcy mł. insp. Grzegorza Baszczyka powitał uczestników spotkania i podziękował pracownikom poczty za podjęcie współpracy w akcji na rzecz osób starszych. Dalszy ciąg spotkania przygotowali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii sierż. szt. Anna Drynkowska oraz st. sierż. Daniel Boła. Omówili oni  główne założenia wspólnej akcji i przypomnieli  podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pracy listonosza, szczególną uwagę zwrócili na przestępstwa popełniane na szkodę listonoszy.

Od wielu lat przekonujemy się, że tylko wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego przynoszą najlepsze rezultaty. Z tego względu wyrażamy swoje ogromne zadowolenie, że w policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych zaangażowało się Starostwo Powiatowe w Kole oraz Urząd Pocztowy Koło 1.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526