Wypadek pod Kłodawą

Autor: kurier-kolski.pl | 03.11.2012

W dniu 28 października o godz. 17.21 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kole wpłynęło zgłoszenie wypadku dwóch samochodów w miejscowości Bierzwienna Długa, gm. Kłodawa. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłodawy oraz 2 zastępy z JRG PSP Koło.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. W  wypadku drogowym uczestniczyły dwa samochody osobowe i trzy osoby w nich jadące. Kierowca VW Passata znajdował się w karetce, a pasażerka była reanimowana przez ratowników medycznych na poboczu drogi. Kierowca Skody Octavi siedział w pojeździe i był opatrywany przez  służby medyczne. Strażacy odłączyli zasilanie w pojazdach, wyjęli poszkodowanego na nosze i przenieśli w asyście lekarza do karetki.

Na miejsce wypadku udał się Komendant Powiatowy PSP w Kole mł. bryg Robert Kropidłowski, który przejął dowodzenie . W działaniach brały udział: 4 zastępy PSP i OSP  (19. ratowników), 2 zespoły pogotowia ratunkowego (5. ratowników) i 3 radiowozy policyjne (6 osób).  Teren wypadku musiał zostać dodatkowo oświetlony, ponieważ został uszkodzony słup i skrzynka telefoniczna na nim. Sprawdzono czy w zerwanej instalacji jest napięcie, ale nie było. Na koniec Strażacy uporządkowali drogę w miejscu wypadku, w tym rozlane na niej płyny.

Źródło: KPPSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jurek
Jurek
11 lat temu

To było chyba z tydzień temu.

as
as
11 lat temu

Panie redaktorze. Kto pisze takie brednie – chodzi mi o styl. Szczególnym przykładem jest rewelacyjne stwierdzenie „Teren wypadku musiał zostać dodatkowo oświetlony, ponieważ został uszkodzony słup i skrzynka telefoniczna na nim.” No nie, tak tylko może pisać Pana konkurencja czyli e-kolo.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526