W Kłodawie za 2 tygodnie ponownie do urn

Autor: kurier-kolski.pl | 26.11.2012

W niedzielnym głosowaniu na burmistrza Kłodawy mieszkańcy nie byli zgodni w swoim wyborze. Z sześciu kandydatów odpadło czterech, a dwóch już za 14 dni ponownie zawalczy o najważniejszy fotel w mieście i gminie. Niedawno odwołany burmistrz Kłodawy Józef Chudy, mimo, że ponownie stanął w wyborcze szranki, przepadł uzyskując trzecie miejsce i blisko 16% poparcia. Był to jednak zbyt słaby wynik, aby dać mu szansę na  reelekcję.

Po niedawnym referendum, w którym mieszkańcy Miasta i Gminy Kłodawa odwołali burmistrza Józefa Chudego związanego z Towarzystwem Samorządowym, emocje wciąż nie słabną. Niedzielne głosowanie, w którym o fotel włodarza ubiegało się sześciu chętnych nie przyniosło rozstrzygnięcia, ponieważ nikt nie otrzymał ponad 50% głosów. Dwóch kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, ponownie będzie walczyć o ten najwyższy urząd za 14 dni. Są to: Robert Olejniczak, członek PO (wystawiony z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Olejniczaka), który uzyskał w niedzielę 34,90% głosów oraz popierany przez Inicjatorów Referendum w Kłodawie Włodzimierz Sarnociński – bezpartyjny, 51 lat, na którego głosowały 1.193 osoby (27,56%). Frekwencja w niedzielę przy urnach wyniosła 40%.

Obu kandydatów dzieli niewielka ilość głosów, ponieważ Robert Olejniczak (członek Platformy Obywatelskiej) otrzymał 1.511 głosów, a bezpartyjnego Włodzimierza Sarnocińskiego poparło 1.193 wyborców. Obaj panowie mieszkają w Kłodawie.

Za dwa tygodnie dowiemy się kto zasiądzie w gabinecie Burmistrza Kłodawy: popierany przez Inicjatorów Referendum, bezpartyjny Włodzimierz Sarnociński czy też członek rządzącej Platformy Obywatelskiej – Robert Olejniczak. Foto.: http://bip.klodawa.wlkp.pl/

Wielu mieszkańców Kłodawy zastanawia się jak ułożą się głosy. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że wielu z tych, którzy popierali odwołanego burmistrza Józefa Chudego może za dwa tygodnie może oddać swój głos na Olejniczaka, który jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Czemu? Józef Chudy był i jest związany z PO przez osobę swojego szefa – prezesa Towarzystwa Samorządowego, senatora Ireneusza Niewiarowskiego, który przecież także jest członkiem PO.

Trudno powiedzieć jak zachowają się wyborcy innych kandydatów i kogo poprą za 14 dni.

Tak więc w dniu 9 grudnia 2012 r. czeka nas II tura głosowania w Kłodawie w godzinach od 8.00 do 22.00, w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 25 listopada 2012 r.

Opr.: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nowa
nowa
11 lat temu

Chcialabym, zeby na wszystkich portalach mozna bylo znalezc tak ciekawe teksty. W koncu ktos napisal wprost o czym inni szepcą po kątach.Jetem tu pierwszy raz bo stronę poleciła mi kuzynka ale nie żałuje wcale.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526