Odwiedzili mogiły swoich kolegów

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2012

„Śpij kolego”, „Cisza”, „Barka” – te i inne melodie można było usłyszeć odwiedzając w Dzień Zaduszny kolskie cmentarze. To wszystko za sprawą członków Orkiestry Dętej OSP w Kole. Tradycyjnie w tym dniu odwiedzili oni mogiły swoich kolegów, którzy odeszli na wieczną wartę.

 

Nad każdym grobem była krótka modlitwa i gra na trąbce. Przy zapalanych zniczach najbardziej wzruszająco brzmiały dźwięki „Barki” i motyw przewodni z filmu „Misja”.

Wśród spoczywających na kolskich cmentarzach w sposób szczególny w pamięci muzyków utkwiły postacie : Wacława Janiaka – dyrygenta i prezesa reaktywowanej po wojnie orkiestry, Czesława Kurczoby – wieloletniego prezesa,  Jerzego Szczepankiewicza  – skarbnika, Mariana Garsteckiego  – niezwykle utalentowanego perkusisty czy też inż. Ignacego Józefowicza – alcisty o wielu pasjach i niezwykłych przygodach związanych z podróżami zespołu.

Odwiedzanie grobów zmarłych kolegów ma wymiar ponadczasowy, a przede wszystkim niesie za sobą aspekt wychowawczy – odniesienia do przemijania i życia tych, których łączyła wspólna pasja – muzyka, a którzy od nas odeszli.

Opr.: M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526