Uwaga na mgłę!!! Dwa karambole samochodów w Kościelcu [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.10.2012

Dziś w godzinach rannych na dwóch trasach w Kościelcu doszło w gęstej, porannej mgle  do dwóch poważnych karamboli pojazdów . Trasa z Kościelca na Konin była wiele godzin  zamknięta dla ruchu. Kilka osób z obrażeniami trafiło do szpitala w Kole. W jednym zderzeniu wzięło udział 7 samochodów oraz ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami kukurydzy, a w drugim 3 samochody osobowe.

 

Większy karambol zdarzył się na skrzyżowaniu trasy nr 92 na Konin i ulicy Unii Europejskiej w Kościelcu. Uczestniczyło w nim aż 7 samochodów osobowych oraz ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami wypełnionymi kukurydzą. Policja i Straż Pożarna zabezpieczyły teren i kierowali ruch pojazdów alternatywną trasą.

OBEJRZYJ FILMIK Z WYPADKU:

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z KARAMBOLU:

Drugi wypadek miał miejsce tylko 3 km dalej, blisko sławnego tęczowego wiaduktu nad autostradą. Zderzyły się tam 3 kolejne samochody osobowe.

Całe szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, choć sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Kilka osób karetki odwiozły do pobliskiego szpitala w Kole. Kierowanie jadących trasą samochodów na objazdy było tym bardziej utrudnione, że gęsta mgła utrzymywała się cały czas, co stwarzało zagrożenie powstania kolejnych karamboli.

W akcji przy większym wypadku brały udział 4 wozy pożarnicze Państwowej Straży Pożarnej i 14 strażaków oraz 2 wozy OSP z Ruszkowa i Trzęśniewa wraz z 12 strażakami-ochotnikami.

Do drugiego wypadku, który zdarzył się nieco później, przyjechały 2 samochody PSP w Kole z 8 strażakami.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi Panu Jackowi z Kaliskiego Przedmieścia w Kole za informację o zdarzeniu.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kwa kwa
kwa kwa
11 lat temu

No i mamy dzisiaj opis wydarzeń na konkurencyjnym portalu w wykonaniu rzecznika policji. Szkoda jedynie, że pani rzenicznik nie odnosi się do lekcewarzenia redaktora Kozajdy przez policjanta. Pozostaje również pytanie: skoro uczestniczący w zdarzeniu, dowodzący akcją policjant nie chce, lub nie może udzielić wywiadu to gdzie w tym czasie jest rzecznik policji? Widzimy w tv jak te sprawa załatwiane są w Poznaniu czy Warszawie.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Szkoda, że MK nie wydaje gazetki w formie papierowej, wielka szkoda.

kwa kwa
kwa kwa
11 lat temu

Jedynie redaktor Kozajda nie czeka za nieudolnymi relacjami policji czy straży, a sam potrafi ditrzeć na miejsce zdarzenia i w kilku sensownych zdaniach opisać to, co się wydarzyło.

mis
mis
11 lat temu

KK szybka i sprawna informacja co się dzieje w Kole i okolicach brawo dla Kuriera Kolskiego rzetelna informacja

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526