Wygrana Olimpii po wyrównanym meczu

Autor: kurier-kolski.pl | 08.10.2012

Po dość wyrównanym pojedynku Olimpia Koło pokonała ostatnią drużynę w tabeli  – KS Opatówek 1:0 (0:0). Bramkę zdobył wprowadzony w II połowie Piotr Marańda.

Mecz był interesujący z uwagi na dużą ilość sytuacji podbramkowych. Goście zamykający tabelę z zaledwie 4. punktami byli zupełnie przyzwoitą drużyną. Pierwsza połowa wyrównana, przy czym  opatowianie zaraz na początku mieli okazję do zdobycia prowadzenia, ale dzięki bramkarzowi  gospodarzy Robertowi  Sulińskiemu nie zdobyli gola. Sytuacje zmieniały się dość szybko, raz piłka była w polu karnym gospodarzy, by za chwile znaleźć się pod bramką gości. Pierwszą połową można więc uznać za wyrównaną.

Podobnie było z początku drugiej połowy, do momentu  zdobycia prowadzenia przez Olimpię. W  65. minucie, po ładnym rozegraniu stałego fragmentu gry, Piotr Marańda plasowanym strzałem z pierwszej piłki uzyskał prowadzanie 1:0.  Od tego momentu goście, nie mając już nic do stracenia, rzucili się do ataku i uzyskali  lekką przewagę, dążąc do wyrównania, ale dobrze dysponowany Suliński nie pozwolił sobie na strzelenie gola. Swoimi robinsonadami zasłużył na miano najlepszego zawodnika na  boisku.

Po skończonym meczu kibice zastanawiali się, jak to jest, że grający dobrze Opatówek zajmuje dopiero ostatnie miejsce w tabeli . Po meczu Jarosław Kawka (rzecznik prasowy Olimpii) powiedział: –  Zagraliśmy chyba najsłabszy mecz w tym sezonie, ale czasami lepiej zagrać słabiej i zdobyć 3 punkty, niż zagrać bardzo dobre spotkanie – jak to miało miejsce w przypadku meczu z KKS Kalisz – i pozostać z zerową zdobyczą punktową.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Mateusz  Trzmielewski, Marcin Mielczarek, Filip Zborowski, Łukasz Sikorski  (87 Dawid Jóźwiak), Kamil Jaroszewski, Adrian Fret (46 Piotr Marańda), Artur Bednarczyk, Ariel Szczesiak,  Jarosław Kawka (46 Mariusz Nieznalski).