Spotkanie z pisarką w kolskiej Bibliotece

Autor: kurier-kolski.pl | 10.10.2012

Młodzi czytelnicy (uczniowie Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Kole) uczestniczyli 8 października br. w spotkaniu autorskim z Hanną Kowalewską w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole.

 

„Świat Kowalewskiej to świat dynamiczny, pełen kolorów, piękna i brzydoty, dobra i zła, a wszystko to w ruchu, unoszone na falach czasu.” (Jerzy Sikora).

Spotkanie z autorką wspaniałego cyklu  o Zawrociu przebiegało w  niezwykle miłej atmosferze. Gość opowiadała o swojej twórczości, warsztacie literackim. W trakcie spotkania autorka przeczytała fragmenty swojej prozy. Młodzi czytelnicy oraz obecni na spotkaniu bibliotekarze odebrali pisarkę  jako osobę ciepłą, sympatyczną, otwartą i zabawną, emanującą pozytywną energią i serdecznością.

Hanna Kowalewska, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSF w Łodzi. Przez kilka lat była nauczycielką i krótko bibliotekarką. Debiutowała na łamach prasy w 1985 roku. W jej dorobku literackim znajdują się: Anna tłumaczy świat (1990); Kapelusz z zielonymi jaszczurkami (1995); Tego lata w Zawrociu ( w 1997 r.  książka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską organizowanym przez Wydawnictwo Zysk i S-ka oraz Świat Książki, została bestsellerem 1998 r.,   przetłumaczono ją na  język niemiecki i włoski); Winoroślinność (1998); Letnia akademia uczuć 1 – Anna i wodorosty (2000); Góra śpiących węży (2001); Julita i huśtawki (powieść została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki – Książki”); Maska Arlekina (2006); Letnia akademia uczuć 2 – Pięć najważniejszych słów (2008); Inna wersja życia (2010); Przelot bocianów (2011). Kowalewska należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526