Recydywistka z Przedcza jadąc na rowerze miała 3,2 promila!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.10.2012

Aż 20 pijanych kierowców to bilans tylko minionego weekendu w naszym rejonie. W ręce  funkcjonariuszy powiatu kolskiego trafili m.in.: 16-latek kierujący rowerem z wynikiem ponad 0,5 promila, 33-latek który mając ponad 3 promile spowodował kolizję oraz niechlubna rekordzistka, która jechała rowerem mając blisko 3,2 promila.

 

Nietrzeźwi kierowcy to nadal plaga polskich dróg. Jak wielkie niebezpieczeństwo stwarzają na drodze wciąż pokazują nowe przypadki. I tak w sobotę po godzinie 18:00 policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Babiak, który w m. Polonisz spowodował kolizję drogową. Kierujący osobowym daewoo uderzył w tył osobowego opla. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie właściwej odległości pomiędzy pojazdami. W chwili zatrzymania 33-latek miał ponad trzy promile alkoholu, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrważający jest także fakt, że spada wiek zatrzymanych nietrzeźwych. Po alkohol sięgają coraz młodsi użytkownicy dróg. Również w sobotę funkcjonariusze kolskiej komendy zatrzymali pijanego 16-latka kierującego rowerem. Mającego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie nastolatka oddano pod opiekę rodzicom. Rekordowo wysoki wynik należał do jedynej nietrzeźwej kobiety zatrzymanej podczas minionego weekendu. Mieszkanka Przedcza za jazdę po alkoholu została zatrzymana już po raz kolejny. Tym razem miała blisko 3,2 promila i niewątpliwie ten wynik nie powinien stanowić powodu do dumy. Wśród zatrzymanych znaleźli się także kierujący, którzy złamali sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o niewsiadanie za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowcy stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526