Potrzeba jeszcze tylko 5 wolontariuszy w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.10.2012

Po raz dwunasty w Polsce, a po raz szósty w woj. wielkopolskim, SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą i inspirującą do zmiany pomoc oraz sygnał, że nie są sami. W Kole nadal poszukiwanych jest 5 chętnych do zaangażowania się w projekt. SZLACHETNA PACZKA w Kole czeka na zgłoszenia do 18 października br.

 

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.

Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy – m.in. w naszej okolicy. Chętni mogą zgłaszać się na stronie www.superw.pl. Organizatorzy projektu czekają na zgłoszenia do 18 października.

 

Pomoc, która inspiruje do zmiany

– Dla wielu potrzebujących już samo spotkanie z wolontariuszem jest pomocą, dodaje wiary w drugiego człowieka i pokazuje, że nie są sami – informuje Sylwia Budasz, koordynatorka wojewódzka projektu. – Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi oraz są otwarte i zmotywowane do mądrej pomocy. Szukamy osób, które nie boją się wyzwań i są gotowe do dzielenia się odpowiedzialnym entuzjazmem, by pomoc była przemyślana i skuteczna – uzupełnia.

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują niezwykły prezent – relację z wręczenia darów.

Paczka łączy ludzi

– Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni, wyjątkowi  i – co najważniejsze! – zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka od trzech lat angażująca się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Projekt wspierają już pierwsze znane osobistości. Do wolontariatu zachęcają m.in. Jerzy Buzek i Monika Pyrek. – W naszym regionie projekt wspólnie promujemy z Małgorzatą Ostrowską. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że po raz drugi zaangażowała się w SZLACHETNĄ PACZKĘ – informuje Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w woj. wielkopolskim. – Zachęcamy wszystkich do przejścia na „Jasną Stronę Mocy”, do odkrycia w sobie siły i mocy pomagania! Wolontariat to niezwykłe doświadczenie, dające mnóstwo radości i pozwalające odkryć w sobie ogromny potencjał – zachęca.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 r. SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin (w tym do 785 rodzin z Wielkopolski) i pośredniczyła w pomocy wartej 18 milionów złotych. Więcej informacji: www.szlachetnapaczka.pl i www.fb.com/szlachetna.wielkopolska

 

Jak się zgłosić?

1. Wejdź na stronę: www.superw.pl

2. Znajdź na mapie rejon, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Katalog Sinooke
9 lat temu

Magnificent! Keep leading this blog.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526