Potrzeba jeszcze tylko 5 wolontariuszy w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.10.2012

Po raz dwunasty w Polsce, a po raz szósty w woj. wielkopolskim, SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą i inspirującą do zmiany pomoc oraz sygnał, że nie są sami. W Kole nadal poszukiwanych jest 5 chętnych do zaangażowania się w projekt. SZLACHETNA PACZKA w Kole czeka na zgłoszenia do 18 października br.

 

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.

Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy – m.in. w naszej okolicy. Chętni mogą zgłaszać się na stronie www.superw.pl. Organizatorzy projektu czekają na zgłoszenia do 18 października.

 

Pomoc, która inspiruje do zmiany

– Dla wielu potrzebujących już samo spotkanie z wolontariuszem jest pomocą, dodaje wiary w drugiego człowieka i pokazuje, że nie są sami – informuje Sylwia Budasz, koordynatorka wojewódzka projektu. – Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi oraz są otwarte i zmotywowane do mądrej pomocy. Szukamy osób, które nie boją się wyzwań i są gotowe do dzielenia się odpowiedzialnym entuzjazmem, by pomoc była przemyślana i skuteczna – uzupełnia.

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują niezwykły prezent – relację z wręczenia darów.

Paczka łączy ludzi

– Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni, wyjątkowi  i – co najważniejsze! – zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka od trzech lat angażująca się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Projekt wspierają już pierwsze znane osobistości. Do wolontariatu zachęcają m.in. Jerzy Buzek i Monika Pyrek. – W naszym regionie projekt wspólnie promujemy z Małgorzatą Ostrowską. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że po raz drugi zaangażowała się w SZLACHETNĄ PACZKĘ – informuje Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w woj. wielkopolskim. – Zachęcamy wszystkich do przejścia na „Jasną Stronę Mocy”, do odkrycia w sobie siły i mocy pomagania! Wolontariat to niezwykłe doświadczenie, dające mnóstwo radości i pozwalające odkryć w sobie ogromny potencjał – zachęca.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 r. SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin (w tym do 785 rodzin z Wielkopolski) i pośredniczyła w pomocy wartej 18 milionów złotych. Więcej informacji: www.szlachetnapaczka.pl i www.fb.com/szlachetna.wielkopolska

 

Jak się zgłosić?

1. Wejdź na stronę: www.superw.pl

2. Znajdź na mapie rejon, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Katalog Sinooke
10 lat temu

Magnificent! Keep leading this blog.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526