Jan Paweł II jest ich autorytetem

Autor: kurier-kolski.pl | 17.10.2012

W dniu 11 października uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II z Zespołu Szkół nr 1 w Kole wzięli udział w XII Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Papieża Jana Pawła II na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

 

Dla społeczności całego gimnazjum częstochowskie spotkania to już tradycja, tak więc i w tym roku nie mogło ich zabraknąć na błoniach pod Jasną Górą. Wśród 380. pocztów sztandarowych ustawionych na wałach częstochowskiego klasztoru był po raz kolejny sztandar  kolskiego gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1.

Pielgrzymów, którzy przybyli do Częstochowy w liczbie ponad 20. tysięcy powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry, oraz duszpasterz Rodziny Szkół biskup radomski Henryk Tomasik. Następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo. Podczas homilii biskup apelował do zgromadzonych, by modlić się nie tylko w intencji patrona ich szkół, błogosławionego Jana Pawła II, ale i przez jego stawiennictwo. Po Komunii św. uczniowie wypowiedzieli akt zawierzenia szkół im. bł. Jana Pawła II oraz odczytany został list od Ojca Świętego Benedykta XVI.  Na koniec, jak co roku, pielgrzymi odśpiewali hymn „szkół papieskich” – „Barkę”. Pieśń, którą tak bardzo lubił nasz Ojciec Święty.

Jasnogórskie spotkania młodzieży mają nie tylko wymiar modlitewny. Podczas ubiegłorocznego spotkania prowadzona była zbiórka pieniędzy w celu sfinansowania budowy szkoły noszącej imię Jana Pawła II w afrykańskim Togo. Jak poinformował ks. Paweł Mąkosa ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, będąca na ukończeniu placówka rozpoczęła funkcjonowanie 8 października tego roku. Wielki wkład w to szlachetne dzieło maja bez wątpienia uczniowie szkół im. bł. Jana Pawła II.

Podczas pielgrzymki do Częstochowy opiekunami młodzieży byli: p. Anita Kalinowska, p. Renata Krauze-Witkowska oraz p. Michał Kazimierczak.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526