Dwukrotne potrącenia pieszych

Autor: kurier-kolski.pl | 25.10.2012

Jesienią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze jest szczególnie zagrożone, a jak wiadomo wypadki z ich udziałem to najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia drogowe. Przedczoraj na terenie powiatu kolskiego dwukrotnie doszło do potrącenia pieszych. Policjanci apelują o używanie elementów odblaskowych i ostrożną jazdę.

 

Mgliste i szare poranki, deszcz oraz zalegające na poboczach drogi liście oraz szybko zapadający zmierzch, mokra i śliska jezdnia – to codzienność na drogach w okresie jesieni. W tym czasie szczególnie ważne jest odpowiedzialne korzystanie z dróg przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

I to właśnie rano i wieczorem doszło przedwczoraj do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce ok. godz. 06:30 w Kole na ul. Toruńskiej. 28-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych potrąciła kierująca samochodem marki Skoda. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała – złamania prawej ręki oraz nogi. 38-latka kierująca samochodem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Obie kobiety są mieszkankami Koła.

Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Chrzanowo, gm. Chodów. 79-latek przechodzący przez trasę K-92 w nieoświetlonym miejscu, został potrącony przez kierującą samochodem marki Ford Fiesta. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierująca fordem to 26-letnia mieszkanka Krośniewic. 79-latek był mieszkańcem Kłodawy. Kobieta w czasie zdarzenia była trzeźwa.

W obydwu przypadkach przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnią prowadzone postępowania.

Po raz kolejny przypominamy, że używanie odblasków przez pieszych oraz rowerzystów, a także prawidłowe oświetlenie roweru, zwiększa ich widoczność na drodze i w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w okresie jesieni , gdzie warunki do jazdy pojazdami znacznie utrudniają warunki pogodowe. Apelujemy do pieszych o odpowiedzialne korzystnie z dróg, gdyż od tego zależy ich życie i zdrowie. Odblaski, poruszanie się poboczem oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych – to elementarne zasady bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać wszyscy.

Przypominamy kierowcom, że o bezpieczeństwo na drodze ma obowiązek dbać każdy uczestnik ruchu drogowego. Dlatego szczególnie ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od wyprzedzanego rowerzysty, zwłaszcza w czasie mgły i intensywnych opadów deszczu.  W czasie jazdy, w okolicach szkół i przejść dla pieszych, apelujemy o zwiększenie ostrożności, zmniejszenie prędkości oraz uważne obserwowanie drogi.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mocne katalogi stron
11 lat temu

Due to this blog I was able to deepen my knowledge.

kosze swiateczne
11 lat temu

I’m shocked how good this blog is.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526