Zatrzymali w Kole pijanych gimnazjalistów

Autor: kurier-kolski.pl | 05.09.2012

Kolscy policjanci zatrzymali grupę gimnazjalistów, którzy rozpoczęcie roku szkolnego świętowali pijąc alkohol. Młodzi kolanie wylądowali na Komendzie, skąd zabrali ich rodzice. Za to za sprzedaż alkoholu nieletnim odpowie trójka pracowników jednej z miejscowych stacji paliw.

 

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego policjanci Wydziału Kryminalnego zauważyli na wałach rzeki Warty grupę młodzieży spożywającą alkohol. Podczas kontroli okazało się, że pięciu chłopców jest nietrzeźwych. Podchmieloną młodzież z Komendy Powiatowej Policji odebrali rodzice.

Policjanci ustalili, że gimnazjaliści kupili  piwo na jeden z miejscowych stacji paliw. Chłopcy nie zostali wylegitymowani przez pracowników stacji pomimo młodego wieku, a sprzedali im alkohol aż trzykrotnie tego dnia.

Dwóch mężczyzn i kobieta odpowiedzą za sprzedaż alkoholu wbrew przepisom Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i  Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

PRZYPOMINAMY, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu
alkoholizmowi, zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
•     osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości,
•     osobom do lat 18,
•     na kredyt lub pod zastaw.
Sprzedaż alkoholu nieletnim niesie negatywne konsekwencje zarówno dla sprzedawcy, jak i dla właściciela placówki handlowej. Sprzedawca, który dokonał takiej sprzedaży, podlega karze grzywny. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnił obowiązku nadzoru.

Przedsiębiorcy może także zostać cofnięte zezwolenie na sprzedaż alkoholu w placówce.  Przedsiębiorca, któremu cofnięto zezwolenie, może wystąpić z wnioskiem o ponowne wydanie zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o jego cofnięciu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole – Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
11 lat temu

Jak chodzą małolaci i chlają wieczorami pod blokami,robią awantury itd to policjantów nie ma…..Bo śpią sobie gdzieś w krzakach…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526