Pijana wiozła dzieci

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2012

Policjanci nieustannie apelują do kierowców o trzeźwość, a pomimo tego za kierownicę wciąż wsiadają kolejni amatorzy napojów wysokoprocentowych. Tylko w ciągu dwóch miesięcy wakacji na terenie powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 212 nietrzeźwych kierujących. Jak wielkie zagrożenie stwarza alkohol na drodze pokazuje zdarzenie sprzed kilku dni, do którego doszło w miejscowości Mikołajówek, gm. Koło, gdzie pijana matka jadąc z dwójką dzieci wylądowała w rowie. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Czwartek godz. 15:00. Dyżurny kolskiej Komendy otrzymuje zgłoszenie o leżącym w przydrożnym rowie samochodzie. Do przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów podchodzi 37-letnia kobieta i oświadcza, że to ona kierowała osobowym oplem, który leży w rowie. Kierująca za chwilę dodaje, że jest pijana, bo pije od kilku dni. Na koniec  informuje funkcjonariuszy, że jechała z dwójką dzieci.

W samochodzie znajdował się 7-letni syn kierującej. Chłopcu na szczęście nic się nie stało. Matka poinformowała też policjantów, że jej 11-letnia córka jest cała i zdrowa, i … poszła do domu. Policjanci zabrali kobietę z synem i niezwłocznie udali się do miejsca jej zamieszkania, gdzie zastali dziewczynkę. W czasie gdy doszło do tego zdarzenia, mąż 37-latki był w pracy. Do czasu jego powrotu dzieci pozostały pod opieką sąsiadki.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kobieta w tym dniu piła wódkę. Za kierownicę wsiadła, ponieważ musiała odebrać dzieci ze szkoły. Wracając niedostosowała prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i z prawego pasa zjechała na lewe pobocze, gdzie samochód zatrzymał się w rowie. W chwili zdarzenia miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi nawet 2 lata więzienia. Policjanci skierują także do sądu wniosek o kontrolę i nadzór nad wykonywaniem władzy rodzicielskiej przez 37-latkę.

Źródło: Rzecznik Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Top Eleven Wolfteam Hack Gratuit

Odd,énorme milk-shake proche magasiner à l’intérieur saisonnier top eleven hack password.
induire en erreur au lieu de épuisement top eleven hack cheat engine 6.2 2013.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526