Pechowe 13-te włamanie?

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2012

Na trzy miesiące do aresztu trafił niedawno 19-letni recydywista z Koła. Zatrzymany przez kolskich kryminalnych mężczyzna w ciągu niespełna trzech miesięcy dokonał aż 13. włamań na terenie naszego miasta.

 

Pieniądze, alkohol, artykuły spożywcze, sprzęt elektroniczny, biżuteria i elektronarzędzia to złodziejski łup jaki w ciągu trzech ostatnich miesięcy wpadł w ręce 19-letniego kolanina. Mężczyzna wykorzystał każdą nadarzającą się okazję. Włamania do domów jednorodzinnych, zakładów pracy, sklepów  i punktów gastronomicznych, a nawet do Komendy Hufca ZHP do minionego wtorku stanowiły codzienność zatrzymanego.  W swoich poczynaniach stawał się coraz bardziej bezwzględny. Świadczy o tym chociażby fakt, że w połowie lipca, w biały dzień, na ulicy zerwał starszej kobiecie złoty łańcuszek z szyi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego od pewnego czasu wiązali osobę 19-latka z przestępstwami, do których dochodziło na terenie miasta.  Zebrane w sprawie dowody coraz bardziej potwierdzały winę podejrzewanego. Jednak świadom grożącej odpowiedzialności karnej, włamywacz ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  Praca policjantów operacyjnych kolskiej komendy przyniosła w niedługim czasie wymierne rezultaty. We wtorek funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania mężczyzny i dokonali jego zatrzymania. Zgodnie z dzisiejszą decyzją sądu na wyrok w sprawie będzie oczekiwał w areszcie.

Źródło: Rzecznik Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526