Nasi na pielgrzymce

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2012

W dniu 25 września br. tysiące pielgrzymów – gimnazjalistów z klas trzecich z diecezji włocławskiej uczestniczyło w spotkaniu modlitewnym z biskupem włocławskim Stanisławem Gębickim w Licheniu. Byli wśród nich uczniowie, nauczyciele i dyrekcja kolskiego Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole.

 

Coroczne spotkanie gimnazjalistów z naszej diecezji  ma już kilka lat tradycji. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się nietypowo – plenerowym koncertem hip-hopowym chrześcijańskiego zespołu Full Power Spirit. Nowoczesna, znakomicie przyjmowana przez młodzież muzyka niosła ze sobą ważne treści ekumeniczne. Następnie uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we Mszy świętej celebrowanej przez biskupa Stanisława Gębickiego, podczas której modlili się w intencji egzaminów oraz dobrych wyborów, jakie staną przed nimi w tym tak ważnym dla nich roku szkolnym. Z młodzieżą w Licheniu był przybyły niedawno do kolskiej Fary ks. wikariusz  Szymon Jastrzębski.

11 października młodzież uda się na coroczny zlot szkół papieskich na Jasną Górę. Relację z tej pielgrzymki zamieścimy po powrocie gimnazjalistów.

(mc)

Fot.: Michał Perzyński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526