Monografia dawnych dziejów Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 21.09.2012

Ukazało się w druk II wydanie (poprawione i uzupełnione) monografii „Najdawniejsze dzieje Koła” pod redakcją dr. Krzysztofa Witkowskiego – Dyrektora kolskiego Muzeum Technik Ceramicznych.

 

Zmiany dokonane w tym wydaniu dotyczą średniowiecznych dziejów miasta. Poszerzona została baza wykorzystanej literatury, ale również skorzystano z nieeksploatowanych dotąd źródeł, zarówno drukowanych jak i rękopiśmiennych. Wreszcie w kilku kwestiach badawczych autor doszedł do zgoła odmiennych wniosków niż 5 lat temu. Jednocześnie była to okazja, aby dokonać niezbędnych uzupełnień, których wymagało pierwotne wydanie.

Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że jeśli chodzi o dzieje Koła do początku XVI stulecia mamy już w pełni zadowalającą monografię, spełniającą standardy wydawnictwa naukowego. Nadal na opracowanie czekają następne epoki historyczne dziejów miasta.

Publikacja jest tym bardziej wartościowa, że recenzowana była przez dwóch profesorów: Józefa Dobosza z UAM w Poznaniu i Mariana Dygo z Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i z zakupu książki, która jest do nabycia w siedzibie Muzeum TC w Kole przy ul. Kajki w cenie 30 zł.

Opr.: M.K.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526