Jubileusz Stowarzyszenia Głuchoniemych w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2012

Minęło 10 lat odkąd powstało w naszym mieście Kolskie Stowarzyszenie Osób Głuchoniemych. Ta okrągła rocznica była okazją do uroczystego spotkania członków organizacji i zaproszonych gości w dniu 15. września br.

 

Kilkadziesiąt osób przyszło i przyjechało świętować jubileusz 10.lecia Kolskiego Stowarzyszenia Głuchoniemych w Restauracji „Mieszko” w Kole. Przybyli goście z podobnych organizacji, m.in. z Poznania, Kalisza czy Konina, oraz zaproszeni miejscowi goście, w tym ks. prałat Janusz Ogrodowczyk, który od lat użycza KSG lokalu na siedzibę przy kościele parafialnym na ul. Blizna oraz Agnieszka Rusin, która reprezentowała Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kole. Gościnnie byłem tam również ja – autor tego tekstu, jako ten, który pomógł 10 lat temu merytorycznie założyć i zarejestrować Kolskie Stowarzyszenie Głuchoniemych.

Uroczystość rozpoczęła powitaniem wszystkich przybyłych Stefania Skąpska – Prezes Stowarzyszenia. Wraz z nią na jubileuszu byli inni członkowie Zarządu KSG: Wiceprezes Anna Krzemińska, Skarbnik – Eleonora Sujecka, księgowa – Zdzisława Tomaszewska oraz Aldona Kotleszka – członkini Zarządu.

– Tak szybko mija czas i naszemu Stowarzyszeniu minęło już 10 lat – mówiła Prezes Stefania Skąpska – Bardzo się cieszymy z tego małego jubileuszu, z tego, że możemy go wspólnie przeżywać. Spotykamy się ze sobą przy różnych okazjach, co roku organizujemy wycieczki. Jest nam dobrze ze sobą, dzielimy się swoimi radościami i smutkami, bo i takie życie niesie. Dziękujemy naszym Darczyńcom, bez których byłoby nam ciężko. Pomagają nam bardzo, bo „nie głuchota jest kalectwem, kiedy serce słyszy…”, a ich serca nas słyszą. Dziękując im, liczymy na dalszą życzliwość ich serc – zakończyła.

Przybyli specjalnie z Poznania na kolski jubileusz naszego Stowarzyszenia przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych, przekazali na ręce Stefanii Skąpskiej życzenia i specjalny adres „w dowód uznania za wzorową działalność na rzecz środowiska osób niesłyszących”. Pod tymi słowami uznania podpisała się Prezes Koła Terenowego PZG w Poznaniu – Hanna Hrycak.

Specjalny list z życzeniami i słowami uznania dla pracy Zarządu i całego stowarzyszenia wystosowała do zebranych nieobecna w tym dniu dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole – Urszula Polewska. List odczytała Agnieszka Rusin z PCPR, która od wielu już lat służy życzliwą fachową pomocą Kolskiemu Stowarzyszeniu Głuchoniemych.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek, a potem kilkugodzinna zabawa przy muzyce.

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA
Zdjęcia: MICHAŁ KRZEMIŃSKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526