14 ton jabłek wjechało w dom w Babiaku

Autor: kurier-kolski.pl | 01.09.2012

W Babiaku przy ul. Wojska Polskiego w jeden z domów wjechała przyczepa, która odłączyła się z jadącego samochodu ciężarowego. Przyczepa wyładowana była 14 tonami świeżutkich jabłek.

 

Podczas jazdy od  samochodu ciężarowego odczepiła się przyczepa, na której znajdowało się około 14 ton jabłek i  uderzyła w ścianę frontową domu jednorodzinnego. W wyniku uderzenia ściana została częściowo zniszczona. Samochód ciężarowy znajdował się na jezdni około 40 m od miejsca, w którym nastąpiło odczepienie się przyczepy. Podczas uderzenia w dom znajdowała się jedna osoba, która – całe szczęście – przebywała  w części budynku od strony podwórka i nie doznała żadnych obrażeń.

Podczas uderzenia na chodnik i jezdnię z przyczepy wysypała się większość ładunku – około 12 ton jabłek, w wyniku tego uszkodzeniu uległy znajdujące się na chodniku skrzynki energetyczne. Strażacy wezwali na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Przybył także biegły sądowy z Poznania, który oceniał przyczyny katastrofy. Potem strażacy rozebrali resztki ściany domu, która po usunięciu przyczepy stwarzała zagrożenie budowlane.

Źródło: KPPSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526