Wakacje z Biblioteką

Autor: kurier-kolski.pl | 06.08.2012

„Mikołajek na wakacjach” – pod taki hasłem przebiegały w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zajęcia wakacyjne dla najmłodszych. Odbywały się w każdy lipcowy: poniedziałek, wtorek i środę w godz. 11:00 -13:00. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

 

W  programie znalazło się głośne czytanie (placówka jest liderem kampanii  Cała Polska czyta Dzieciom).  Przewrotnie nie czytano Mikołajka duetu Sempé-Goscinny. Czas poświecono książce Małgorzaty   Strękowskiej-Zaremby:  Detektyw  Kefirek  i pierwszy trup (zabawny kryminał z psią kupa w tle!). Najmłodsi brali udział w  zabawach ruchowych, grach tradycyjnych i  współczesnych z wykorzystaniem chusty Klanzy. Czas spędzano na zajęciach  twórczych indywidualnych: robiono wizytówki; zmieniano rysunek żelazka w najbardziej fantazyjne rzeczy jakie przyszły dzieciom do głowy (sprzęt  kojarzony z prasowaniem zmienił się w: mysz, statek kosmiczny, pociąg, akwarium itp.); z rolki od  papieru toaletowego tworzono: myszy, muchomory, motyle;  przed biblioteką kolorowa kreda  zmieniła zimny beton w świat pełen bohaterów bajkowych (przeważały dziewczynki wiec i królewien było więcej); wyklejano bajeczne głębiny morskie,  tajemniczą dżungle;  tworzono figurki które zwiększały swój wzrost;  kolorową podstawkę pod talerze;  słuchano muzyki Chopina i wrażenia przelewano farbą na papier.  Grupowo tworzono z pudeł tekturowych automobile,  domki; wspólnie stworzono tekturową szkołę marzeń. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyły 193 osoby. Przygodę wakacyjną w bibliotece zakończono słodkim „co nieco”. Dzieci otrzymały także  pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Podobne zajęcia w lipcu prowadziła Filia Nr 3. Na równie dobrą atmosferę zabawy  mogą liczyć uczestnicy sierpniowych zajęć w kolejnej placówce podległej PIMBP w Kole –  Filii Nr 4.

Anna PietruszkaPiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526